E martë, 14 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

foshnjë

Humb jetën një foshnje tek “Koço Gliozheni”, procedohen tre mjekë

Pas vdekjes së foshnjës te materniteti "Koço Gliozheni" në Tiranë, mësohet se janë proceduar penalisht tre mjekë. Këta të fundit po procedohen në gjendje...

Foshnja dy ditëshe gjendet tek koshi i plehrave, policia shoqëron të ëmën 32-vjeçare

Pas gjetjes së një foshnje sot në koshin e plehrave në Lushnje, mësohet se është shoqëruar në rajonin e policisë e ëma e saj. Një...

Rast i rëndë/ Nuk do ta merrni me mend se çfarë i ka bërë një 25-vjeçar një foshnje

Një rast shokues ka ndodhur në Irlandë, ku një i ri ka përdhunuar për dy javë një foshnje. 25-vjeçari, identiteti i të cilit nuk...

E mori në krah si “foshnjë”, Fury: Seferi si Tyson e Mohammed Ali

Boksieri britanik, Tyson Fury pas një shkëputje 3-vjeçare nga ringu për probleme me drogën dhe depresionin është rikthyer për të arritur sërish majën. Ndeshjen...

E turpshme, Tyson Fury e trajton si “foshnjë” Sefer Seferin (Video)

Tyson Fury dhe Sefer Seferi kanë bërë matjet zyrtare para duelit të madh të së shtunës mbrëma në Manchester. Ndryshe nga jemi mësuar ta...

E braktisi kur ishte foshnjë, nëna gjen djalin pas 45 vitesh

Në rubrikën "Ka një mesazh për ty", ditën e sotme ishin të ftuar Lumturia dhe Fatjoni, nënë e birë që për 45 vite nuk...

Tronditet imami shqiptar, i lënë mbi makinë një foshnjë

Imami i Xhamisë në Vrellë të Istogut, Arben Dreshaj, datën 6 prill të 2018-tës do ta kujtoi përherë. Arsyeja është se pasi ka falur...

E pabesueshme por e vërtetë! Njihuni me 5-vjeçaren që lindi një foshnjë

Një histori e pabesueshme por që mediat e huaja shuajnë që është e vërtetë, është se një vajzë vetëm 5-vjeçare në vitin 1938 kishte...

Kosova po lind gjithnjë e më pak

Mesatarja e lindjeve brenda 24 orëve, në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, është rreth 35 foshnje bëjnë të ditur zyrtarët...

Kryeministri kanadez takohet me “adashin” sirian

Kryeministri kanadez u takua me foshnjën që mban emrin e tij, në shenjë mirënjohjeje ndaj tij prej prindërve refugjatë sirianë të bebes. Takimi u zhvillua...

Të fundit

Foshnja e parë e infektuar në Kosovë, fiton betejën me virusin

Një foshnje që ishte infektuar me koronavirus, ia ka dalë mbanë dhe ka dalë nga spitali në Kosovë. Foshnja ishte infektuar nga nëna e...

Emocionuese/ “Fundjavë Ndryshe” i ndryshon jetën 5 fëmijëve jetimë

Historia e trishtë e 5 jetimëve nga Lezha ka sjellë reagime të shumta nga shqiptarët. Pas ndarjes nga jeta të kryefamiljarit, Davja dhe 5 fëmijët...

Pandemia/ Austria pezullon fluturimet me Kosovën

Austria ka pezulluar fluturimet me Kosovën deri më 31 korrik, për shkak të infektimeve masive me COVID-19. Ambasada e Kosovës në Vjenë njofton se...

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...

U konfirmua pozitiv javën e kaluar, si shfaqet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Zyrtarja e marrëdhënieve me publikun në LDK, Gentiana Azemi, shprehet se gjendja e Isa Mustafës është shumë e mirë. “Gjendja e kryetarit Mustafa është shumë...