E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

fitoren

“Sot fitoi e ardhmja”, Zaev shpall fitoren

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev shpalli fitore të koalicionit “Mundemi” në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut. “Me një avantazh bindës dhe të...

Fantastik Rashica, edhe kur nuk shënon i “jep” fitoren Werderit (Video)

Milot Rashica është kthyer në një ndër lojtarët më vendimtarë te gjermanët e Werder Bremen. Edhe në ndeshjet kur nuk shënon sulmuesi kosovar bëhet...

Liverpool merr vendin e parë, një gafë i jep fitoren ndaj Tottenham (Video)

Liverpool me shumë fat ka arritur të fitojë supersfidën e javës së 32 përballë Tottenham në “Anfield”. Me këtë fitore “The Reds” kanë marrë...

Dopieta e Hebaj ‘firmos’ fitoren e Partizanit, polemika të shumta për gjykimin

Partizani është rikthyer te fitorja duke mposhtur Flamurtarin në “Selman Stërmasi” me rezultatin 3-1. Një ndeshje që ka krijuar shumë polemika sa i përket...

Studentët korrin fitoren e dytë, Gjermania financon rreth 3 mln euro për konviktet në Shqipëri

Studentët kanë korrur sonte një fitore të dytë. Këshilli i Ministrave ka miratuar një tjetër vendim për investimet në konvikte falë mbështetjes së Gjermanisë....

Sulmuesi i Kukësit bën heroin, goli i tij i jep fitoren Mozambikut (Video)

Rexhinaldo konfirmon edhe një herë se është një lojtar me vlera, dhe di të ndihmojë ekipin atëherë ku i duhet. Pasi shënoi ndaj Teutës,...

Foto/Dëmtim horror në fitoren ndaj Interit, ja si duket koka e Toloi

Atalanta ishte spektakolare në ndeshjen e fundjavës ndaj Interit, duke fituar me rezultatin e thellë 4-. Një fitore që solli shumë festë në Bentegodi,...

Video/Shpërthen Eros Grezda, dygolësh fantastik në fitoren e thellë të Rangers

Ka ardhur edhe momenti i Eros Grezdës në Skoci. Mesfushori me tipare sulmuese ka shënuar dy gola në fitoren e thellë të klubit të...

Video/ Pritja fantastike e Strakoshës i dhuron fitoren Lazios ndaj Marseille

Lazio ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme në Europa League përballë Marseille, e cila e ka kualifikuar për në turin tjetër, ndërsa francezët...

Edhe pse humbi Dhomën e Përfaqësuesve, Trump ndjehet krenar për fitoren në Senat

Presidenti amerikan Donald Trump, po flet me krenari “për një fitore shumë të madhe" në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...