E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

fier

FIER/ Mbytet një 19-vjeçar në liqenin e Kurjanit

Një 19-vjeçar është mbytur sot në liqenin e Kurjanit në Roskovec. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00, kur i riu ka shkuar për t’u...

Fier, arrestohet shpërndarësi i heroinës

Pas një hetimi një mujor, specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier finalizuan operacionin antidrogë Të koduar “Red 2” gjatë...

Fier, transportonte drogën me furgon, arrestohet 30-vjeçari

Policia e Fierit ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “Marinza”, duke sekuestruar rreth 78 kg kanabis dhe vënë në pranga një 30-vjeçar. Droga ishte...

Kërkoi ryshfet, arrestohet përgjegjësi i zyrës përmbarimore në Fier

Pëllumb Isufaj, përgjegjës i zyrës përmbarimore në Fier, ka përfunduar në pranga. Ai akuzohet për veprën penale "Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione...

FIER/ Policia i gjen 64 fidanë kanabis në banesë, arrestohet 43-vjeçari

Një person ka përfunduar në pranga, pasi akuzohet për kultivim të bimëve narkotike. Në pranga ka përfunduar shtetasi Ermal Hasani, 43 vjeç, banues në...

Fier, 19-vjeçari aksidenton me makinë një 60-vjeçare

Një ngjarje me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në aksin Levan-Fier. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Zhupan. Shtetasi Romeo Bida rreth 19...

Petrit Vasili: Me apo pa Ilir Metën, LSI do jetë forcë e qëndrueshme për 10 vite

Ilir Meta dorëzon sot kreun e partisë. Nga Fieri ai ka premtuar se LSI-ja do të jetë forcë politike e fuqishme për 10 vite. “Me apo...

FIER/ 30 punonjës hipin në kullën e rafinerisë: Nuk zbresim pa marrë pagat e prapambetura

Rreth 30 punonjës të rafinerisë në Fier kanë protestuar mëngjesin e sotëm, duke hipur në kullën me lartësi 33 metra. Këta punonjës kërkojnë pagat e...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...