E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

festa

Nga festa e ‘çmendur’ tek lajmi i hidhur, ja çfarë i fshehën familjarët Zenelit

Kosova ka arritur një fitore historike përballë Azerbajxhanit të martën në mbrëmje, duke kaluar në fazat finale të Ligës së Kombeve. Padyshim ylli i...

Dalin pamjet nga super festa, Saimir Tahiri e ‘djeg’ për ditëlindje

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri festoi dje 39-vjetorin e lindjes mes miqsh e familjarësh.  Ish-ministri i cili disa ditë më parë ka marrë pafajësinë...

Çfarë është në të vërtetë festa e Halloween-it?

Irlanda besohet se është vendlindja e festës së Halloween-it. Në formën që e njohim sot është zhvilluar që nga shekulli XVIII. Ndërkohë Halloween, e...

Festa u kthye në tmerr, sulmuesit i vënë pistoletën në kokë në Napoli

Napoli ka marrë një fitore të madhe të mërkurën në mbrëmje në “San Paolo” ndaj Liverpool në Champions League. Por duket se gjatë mbrëmjes...

Del emri/Sherr masiv, ky është shqiptari që përgjaku festën e beqarisë

Një festë beqarie është kthyer në një ngjarje dramatike në Treviso të Italisë. Një 21-vjeçar ka vdekur, pasi është qëlluar me thikë dhe shtatë...

Festa e Mustafit çmend serbët: Skandaloze, provokim i turpshëm (Video)

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka shënuar në përballjen me Cardiffin golin e parë dhe ka festuar duke bërë shqiponjën me duar. Por ky...

Basha: Lutjet e mia shkojnë për të braktisurit dhe nëpërkëmburit

Edhe kreu demokrat, Lulzim Basha, u është bashkuar klasës politike, të cilët kanë përcjellë një urim për festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij...

Video/Rama uron besimtarët myslimanë, pamjet filmike “flasin” vetë

Kryeministri Rama ka uruar që në orët e para të ditës të gjithë besimtarët myslimanë. Ai ka zgjedhur nje video me pamje nga kantieret e...

Festa e rusit pasi shënoi po bën xhiron e botës (Video)

Në Rusi nuk kanë fund çudirat. Një futbollist i Torpedos në Divizionin e Dytë, pasi ka shënuar ka bërë një festim special. Mesfushori Aleksander...

Festa nga veriu në jug, videoja që do iu lë mbresa

Kryeministri Rama e ka nisur ditën duke ndarë me miqtë dhe ndjekësit e tij në Facebook videon nga aktivitetet që zhvillohen në qendrat urbane...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...