E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

fermë

Fermerët e rrushit dalin në protestë: Qeveria e ka monopolizuar tregun, nuk kemi treg

Fermerët e rrushit ne Kavajë kanë pasur shumë prodhimtari këtë vjeshtë, por atyre u mungon tregu. Ata kanë dalë në protestë këtë të hënë...

“Jemi në fazë të re të investimeve”/ Rama viziton fermën e përpunimit të qumështit

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca kanë zhvilluar një tjetër takim me fermerët në Lushnjë. Dy politikanët vizituan një fermë të përpunimit...

Kryebashkiaku serb padit presidentin Vuçiç dhe vëllain e tij

Kreu i Bashkisë së Novi Sad, Milos Vuçeviç, ka paditur presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe vëllain e tij, Andrej Vuçiç, për kultivim marijuane. Disa ditë...

Angli/ U hodh nga çatia, shqiptari që u kap nga policia me 1 milionë paund drogë

Një 38-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Ditran Hoxha tentoi të shpëtonte nga policia britanike duke u hedhur nga çatia, por theu këmbën. Shqiptari, i cili...

“Duhej të paguante borxhin”/ Shqiptari kapet duke ruajtur fermën me kanabis në Skoci

Policia e Skocisë ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar ditën e djeshme, pasi u kap teksa kujdesej për një fermë me kanabis që kapte vlerën...

Rast i rrallë/ E kafshon gjeli në këmbë, humb jetën 76-vjeçarja

Një rast i rrallë është regjistruar në Australi, ku një grua ka humbur jetën si pasojë e çukitjeve nga një gjel. Sipas mediave të huaja,...

Ky është aktori shqiptar që disponon një biznes për prodhimin e marijuanës (Foto)

Pavarësisht se kohët e fundit është shkëputur nga aktrimi, aktori i njohur i Hollywood me origjinë shqiptare, Jim Belushi po menaxhon një biznesi të...

Fermë kanabisi me vlerë 150 mijë paund, pranga 2 të rinjve shqiptarë

Dy të rinj shqiptar kanë rënë në pranga, pasi akuzohen se janë të angazhuar dhe kanë lidhje me një fermë kanabis në qendër të...

Fermë me “bimë të çmuara”, e pësojnë keq 4 kopshtarë shqiptarë

Një shotgun, një pistoletë dhe rreth 1 mijë bimë kanabis u gjetën nga autoritetet britanike në një fermë të vërtetë droge. Kjo fermë u...

Angli/Ngritën fermë kanabisi 1 mln €, pranga 9 “kapove” shqiptarë

Shqiptarët vijojnë të jenë problematikë edhe në vendet e tjera kur vjen puna për kultivimin dhe trafikun e lëndëve narkotike. Një ndër vendet, e cila...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...