E enjte, 19 Maj, 2022
24.5 C
Tirana

Etiketa

fatos tushe

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Dorëzohet ish-kryetari i Bashkisë së Lushnjes, merr vendimin e papritur

Ish-kryetari i Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe, ka hequr dorë nga shqyrtimi i çështjes së tij për shkarkimin nga detyra. Ish-kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos...

“Vuaj nga zemra e diabeti”, Apeli rrëzon ish-kryebashkiakun e Lushnjes

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish-kreut të Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe. Ky i fundit kërkoi zbutje të masës “Arrest...

“Jam i sëmurë”, Fatos Tushe kërkon lirimin nga burgu

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe, i arrestuar për "shpërdorim detyre", ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë "arrest në burg", me pretendimin se është...

“Vuaj nga zemra, diabeti dhe jam alergjik”, Fatos Tushe kërkon lirinë

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe kërkon lirinë, ndërsa pretendon se është i sëmurë dhe e ka të pamundur që të qëndrojë në qeli. Fatos...

Skandali me tenderat/ Zbulohet kryetarja e re e Bashkisë Lushnje

Eriselda Sefa është emëruar kryetare e Bashkisë Lushnje me vendim të Këshillit Bashkiak, pas shkarkimit nga detyra të Fatos Tushes, për shkak të arrestimit...

Ish-kryebashkiaku ishte në zyrë me prokurorin e rëndësishëm, SPAK-u e fshehu

Fakte të reja kanë dalë në dritë sa i takon çështjes së ish-kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe, i akuzuar nga SPAK për "shpërdorim detyre"....

Arrestimet në Lushnje, ”Gjykata e Prokurimeve” i dha ”ok” Fatos Tushes

Komisioni i Prokurimit Publik (KPP), ka luajtur një rol vendimtar në finalizimin e aferës kurruptive me tenderin e kanalit të ujit me vlerë prej ...

SPAK paralajmëron spastrime, nga kryebashkiakët tek zv.ministrja

Prej fillimit të muajit korrik, Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK), ka arrestuar zyrtarë dhe ish-zyrtarë të akuzuar për korrupsion përmes “shkeljes së barazisë në...

GJKKO e la në burg, Fatos Tushe apelon vendimin: S’keni prova për mua!

Ish-kryebashkiaku Fatos Tushe ka apeluar vendimin e Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e cila i vendosi masën e sigurisë “arrest...

Të fundit

Presidenti/Alibeaj: Do konsultohemi me aleatët, një tjetër mbledhje nesër

Pak çaste më parë ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PD, thirrur nga Enkelejd Alibeaj. Në një prononcim për mediat, Alibeaj tha se...

SPAK i jep goditjen e fortë krimit/Rama: Mbështetje deri në fund

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sa i takon operacionit të SPAK. Me anë të një postimi në Twitter, kreu i qeverisë thekson se ky...

Erdogan i prerë: S’do pranojmë hyrjen e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të enjten se vendi i tij "do t'i thotë jo hyrjes së Suedisë dhe Finlandës në NATO", duke përsëritur...

Si po ndikon l*fta në furnizimet globale të ushqimit

OKB-ja tani po e quan atë një luftë tjetër brenda luftës së Rusisë në Ukrainë. Në vendin e përshkruar dikur si shporta ushqimore e...

Shkollat e universitetet pushim në 25 Maj, Tirana në “shtetrrethim”

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se 25 Maji do të jetë pushim për të gjitha institucionet arsimore në vend. “Referuar vendimit të qeverisë...