E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Fatos Lubonja

Krijimi i partisë së re, Patozi i kthehet analistit: Të paktën nuk është bandë

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar ndaj deklaratës së analistit Fatos Lubonja, i cili tha se kush krijon parti të re...

Topalli me parti të re? Lubonja: Ose është delirante, ose e blerë nga Rama

Analisti Fatos Lubonja, ka komentuar situatën politike në vend, ku flitet për krijimin e partive të reja në prag të zgjedhjeve të 25 prillit...

Ndryshimi kushtetues, opozita bie nga shiu në breshër

Nga Fatos Lubonja Deformimi i vullnetit të popullit në votime ka ardhur te ne nga shumë faktorë tashmë të mirënjohur: si blerja e votës, përdorimi...

“Rama ka shkelur vijën e kuqe”/ Lubonja: Në protestën e sotme të kërkohet dorëheqja e Veliajt

Analisti Fatos Lubonja thotë se në protestën e sotme duhet të kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një intervistë për News24, Lubonja...

Albin Kurti gaboi që iu bashkua korit të vjetër të linçuesve

Nga Fatos Lubonja Në këtë kohë të trishtë pandemie, Kosova po bëhet teatër shfaqjesh të tjera të trishta që po nxjerrin në pah kufizime kulturore...

Sokol Balla: U kthye nga Italia dy javë më parë, Fatos Lubonja mbyllet në shtëpi

Gazetari Sokol Balla ka zbuluar në “Real Story” në “News24” se analisti Fatos Lubonja është mbyllur në shtëpi. Kjo për shkak të kthimit nga...

“Gjimnazi ‘Sami Frashëri’ mund të shembet”/ Lubonja: Duhet të hapej që në janar

Analisti Fatos Lubonja është shprehur se gjimnazi “Sami Frashëri” në Tiranë ka mundësi që të shembet. Në një lidhje direkte për rubrikën “Opinion” në News24,...

“Të dyja partitë politike kanë faj”, Lubonja analizon ngjarjen e “21 janarit”

Analisti Fatos Lubonja ka folur në lidhje me ngjarjen e “21 janarit”, ku 9 vite më parë humbën jetën katër persona të pafajshëm. I ftuar...

Sulm ndaj Lubonjës, mjete të forta drejt makinës së tij

Makina e analistit Fatos Lubonja është goditur me mjete të forta. Ky është një rast i përsëritur, pasi e njëjta situatë ka ndodhur edhe...

“Mund të kontrollojë pushtetin”, Lubonja tregon ç’mund të ndodhë në 2020

Analisti Fatos Lubonja nuk e sheh me optimizëm vitin 2020 në sferën politike. I ftuar në “Real Story”, Lubonja u shpreh se Shqipëria mund të...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...