E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

familja

Para dhe patenta/ Sota lihet në burg, avokatët: Lekët e familjes

Orest Sota i arrestuar nga policia e Elbasanit është lënë  në burg. Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka refuzuar kërkesën e biznesmenit...

Video/Ekzekutimi mafioz i gazetares në Maltë, familja padit policinë

Familja e  gazetares investigative të vrarë në një sulm me bombë në Maltë ka ngritur një padi kundër policisë për dyshimin se  kanë kryer...

Adebayor: Kam tentuar disa herë vetvrasjen, familja interesohej vetëm për para

Emmanuel Adebayor në një intervistë të dhënë për “Daily Mail” është shprehur se ka menduar disa herë të kryej një vetëvrasje pasi familja ushtronte...

Lushnjë/Familja jetonte si në mesjetë, “Fundjavë Ndryshe” dhe bamirësit kontribuojnë për t’i ndërtuar shtëpinë

Emisioni “Opinion” sonte ju përkushtua diskutimit se sa ndihmojnë dhe dhurojnë shqiptarët. Në bashkëpunim me “Fundjavë Ndryshe” në emision është ndërmarrë nisma për të...

Arrestohet e gjithë familja shqiptare në Itali, pasi u burgosën burrat, gratë bëjnë ‘namin’

Të gjithë pjesëtarët e një familje shqiptare në Itali javë vënë në pranga. Sipas medieve italiane familja me origjinë shqiptare ishte vënë në hetim...

U kurua për djegie në Turqi, Rama: Altea e vogël do rikthehet te familja

Foshnja e cila u dërgua për kurim të djegies në Turqi, do të rikthehet së shpejti në familjen e saj. Altea e cila 1...

Shinasi Rama: Basha i pafuqishëm, PD po shpërbëhet. I kalon familjes Berisha; Dhëndri në krye të saj

Një prej themeluesve të Partisë Demokratike, Shinasi Rama i bën një analizë të detajuar kësaj force politike mbi rrugëtimin e saj që pas viteve...

Të fundit

I shiti SHBA-së informacione për programin e raketave, ekzekutohet spiuni iranian

Një shtetas iranian është ekzekutuar, me akuzën se ishte spiun i CIA-s. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë në...

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...