E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

Europiani

Euro 2020/ Fakte dhe kuriozitete pas mbylljes së ndeshjeve në grupe

Italia u kualifikua e para dhe për herë të parë një kombëtare fiton të treja ndeshjet e fazës së grupeve dhe njëkohësisht nuk pëson...

Euro 2020/ Statistikat e Kampionateve Europiane, Ronaldo një monstër

Lojtarët me më shumë gola në kampionatet Europiane Kryesojnë Ronaldo dhe Platini me nga 9 gola Nga lojtarët në aktivitet, Ronaldo me 9 dhe Grizman...

Speciale/ Nesër nis Euro 2020, ja gjithçka që duhet të dini

Struktura e turneut Euro 2020? Lista e 24 kombëtareve është ndarë në gjashtë grupe dhe faza e grupeve zhvillohet nga 11 derinë 23 qershor. Dy...

Dëmtimi në gju/ Ibrahimoviç mbyll sezonin me Milanin, në rrezik për Europianin

Kampionati i Zlatan Ibrahimoviç është i përfunduar, por për sulmuesin e Milanit ka edhe lajme të mira.  Ekzaminimi nga ku i cili sulmuesi suedez...

Zyrtare / Virgil Van Dijk jashtë Europianit / Hollanda pa kapitenin

Virgil Van Dijk nuk do të shkojë në Europianin e qershorit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë mbrojtësi i Liverpulit.   “Ndjej se është vendimi i...

Europiani U-19/UEFA i beson FSHF-s, Shqipëria dhe Kosova në grupe të vështira

Përfaqësuesja Shqiptare e 19-vjeçarëre e drejtuar nga Erion Bogdani, është njohur me kundërshtarët e grupit në fazën kualifikuese të Europianit. Shqipëria do të bëjë...

Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...