E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Erkand Qerimaj

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

“Garova me shpirt luani”, shkëlqen Erkand Qerimaj

Peshëngritësi Erkand Qerimaj, ka dalë në vendin e parë në kategorinë B të Lojërave Olimpike “TOKIO 2020”. Kjo është një arritje e madhe për...

Erkand Qerimaj, zyrtarisht i treti në Botërorin e SHBA

Erkand Qerimaj tashmë është zyrtarisht fitues i medaljes së bronxit në Kampionatin Botëror të zhvilluar në Anaheim të SHBA një vit më parë. Këtë...

Erkand Qerimaj sulmon KOKSH-in: Skandal, jeni militantë të LSI-së

Vendimi i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, për të mos u përfaqësuar me sportin e Peshëngritjes në Lojërat Olimpike Mesdhetare, që do të mbahen në...

Romela Begaj me doping, Erkand Qerimaj nxjerr fajtorët

Fituesi i medaljes së bronzit, Erkand Qerimaj, ka komentuar heqjen e medaljes së arit të Begajt, e cila rezultoi e dopuar. I ftuar në emisionin...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...