E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

endrra

Budina: Me prishjen e Teatrit, u vranë ëndrrat e njerëzve

Aktori i njohur Edmond Budina ka komentuar shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një prononcim për “abcnews”, Budina deklaroi se me rënien e kësaj godine “vriten...

1904/ “Ëndrra e dijetarit shqiptar Kostandin Kristoforidhi sapo u realizua”

Nga Aurenc Bebja “Le Matin” ka botuar, të dielën e 18 dhjetorit 1904, në faqen n°4, një shkrim në lidhje me botimin e fjalorit “shqip...

“Ëndrra vdiq, sot qajmë por ne do ngrihemi”, videoja që po përlot tifozët e Ajax

Ajax ishte surpriza e Champions League, pasi eliminoi skuadra të mëdha si Real Madrid dhe Juventus, por në fund u ndal nga Tottenham Hotspur...

Ëndrra e pamundur e Mateo Salvinit, për një aleancë nacionaliste pan-evropiane

“The Economist” Një nacionalist italian, që bashkon forcat me një gjerman dhe që premton “një ëndërr të re evropiane” siç e quajti atë Mateo Salvini,...

“Gati të sakrifikoj jetën”, Balla-Metës: Ke parë ëndrra të këqija

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla në mbyllje të kongresit socialist ka komentuar edhe deklaratën e Presidenti Meta, bërë disa ditë më...

Profil/ Varfëria dhe ëndrra e prerë në mes, njihuni me Nardin e Thethit

Nard Polia, 35-vjeçari nga Thethi që u vra sot në Grudë të Shkodrës ishte i njohur jo vetëm në zonën e tij, por edhe...

Ndreu tallet me Bashën: Viagrimi i Lulit i jep zë çjerrës duke parë ëndrra me sy hapur

Deputeti socialist Pjerin Ndreu ka shpërthyer keq ndaj Bashës, pas deklaratës së këtij të fundit se më 16 do rrëzohet qeveria. Në një postim në...

“Çështja Hysaj”, ëndrra e fëmijërisë mund të bëhet realitet

“Ëndrra ime që kur isha i vogël, ka qenë për të luajtur me Interin. Jam një tifoz i kësaj skuadre”, kështu u shpreh mbrojtësi...

‘Dorëzohet’ Real Madrid, ëndrra e Interit po bëhet realitet

Real Madrid është duke hartuar një plan që të ‘blindojë’ lojtarët që ka në dispozicion duke iu rinovuar të gjithëve kontratat. Por te ‘të...

Vjen goli i dytë nga Izraeli, mbaron ëndrra kuqezi (Video)

Kuqezinjtë e drejtuar nga Panucci kanë pësuar golin e dytë nga Izraeli. Pavarësisht dominimit dhe rasteve të shumta të krijuara, Shqipëria nuk ka arritur...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...