E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

ekuipazhi

Si të jetojmë në hapësirë

Më 2 nëntor u mbushën 20 vjet që kur banorët e parë mbërritën në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS). Që nga ajo kohë, ai...

Të fshehur brenda anijes drejt Anglisë, 21 shqiptarët zbulohen teksa kërkonin ushqim

21 emigrantë shqiptarë të cilët po udhëtonin fshehurazi në një anije mallrash, e cila ishte nisur drejt Anglisë, janë kapur nga policia. Sipas mediave britanike,...

Përfshihet nga flakët anija turistike në Karaburun, 6 persona hidhen në det (Video)

Mëngjesin e ditës së sotme, një anije turistike është përfshirë nga flakët pranë brigjeve të Karaburunit. Raportohet se nga zjarri nuk ka të lënduar. Flakët...

NATO/ Xhaçka uron ushtarakët që u nisën sot në mision

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka uron ushtarakët të cilët nisen sot për në një mision të NATO-s. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Xhaçka shprehet se...

Bie ekuipazhi/Mision i rrezikshëm, helikopteri ngec në telat e tensionit të lartë (video)

Helikopteri ishte nisur për një mision të rrezikshëm shpëtimi, por përballet me një incident duke shtuar pasojat. Gjatë misionit të shpëtimit, helikopteri ka hasur...

Detajet/ Përfshihet nga zjarri trageti në Greqi, orë ankthi për 875 pasagjerë

Mbrëmjen e djeshme, 1015 persona kanë kaluar orë ankthi, pasi trageti në të cilën ndodheshin, u përfshi nga flakët. Një traget me 1016 persona...

Përplaset helikopteri ushtarak, zhduken 5 anëtarë të ekuipazhit

Një helikopter ushtarak është përplasur gjatë një stërvitje rreth 2 milje larg ishullit të Hawai, Oahu mbrëmjes e së martës. 2 pilotë dhe 3...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...