E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

ekonomia

Tabaku nuk ia përton Ramës: Gënjeshtar i paskrupullt

Kryeministri Rama ironizoi sot ekspertët e ekonomisë në PD, duke i cilësuar si “tabake dhe tahuke”, duke lënë të nënkuptuar mesazhin ndaj ish-deputetes Jorida...

“Dalin netëve nëpër prita, tregojnë raporte dhe përralla”, Ramës nuk i del inati me Andi Bushatin

Kryeministri Rama, në konferencën për media të mbajtur sot, nuk ka ngurruar që të sulmojë jo vetëm opozitën, por edhe analistët e medias. Në shigjetimet...

“Rama po shkatërron shtyllën kurrizore të ekonomisë”, Basha ‘kokë më kokë’ me biznesin e vogël

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot takime me sipërmarrës të vegjël në Njësinë Administrative Nr. 11 në Tiranë. Kryedemokrati shfaqet me mëngët...

Basha: Rama nuk i ndihmoi qytetarët pas tërmetit, as gjatë pandemisë (VIDEO)

Në një kohë kur të gjithë po presin dakordësinë për Reformën Zgjedhore, kreu i PD Lulzim Basha ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Rama. Sipas...

Ekonomia shqiptare në krizë?/ Ahmetaj komenton raportin e Bankës Botërore

Koordinatori për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj, ka komentuar raportin e Bankës Botërore për ekonominë shqiptare, pas situatës së pandemisë. Përmes një...

Takim me bizneset në Kombinat/ Basha: Paratë e shqiptarëve Rama i bën rrush e kumbulla

Kryedemokrati Basha po zhvilllon takime me biznesin e vogël në zonën e Kombinatit në Tiranë. Me anë të një videoje të shpërnarë në Facebook,...

“Mbijetesa po bëhet çdo ditë e më e pamundur”, Basha vijon turin me bizneset

Kryedemokrati Basha ka vijuar turin me bizneset. Ai ka takuar qytetarët në njësinë nr 5 në Tiranë, ndërsa ka folur me ta lidhur me...

Kriza ekonomike/ Basha takon përfaqësuesit e Dhomës Amerikane të Tregtisë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesit e Dhomës Amerikane të Tregtisë – AmCham. Përmes një postimi në Facebook, Basha...

“Bujqësia po përballet me falimentimin”, Basha takon fermerët e Divjakës

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme Divjakën dhe Karbunarën, ku ka zhvilluar edhe takime me banorët dhe fermerët. Basha ka publikuar...

Koronavirusi shtyn Gjermaninë drejt recesionit

Që nga kriza financiare e vitit 2009, Gjermania është zhytur në recesion pasi pësoi tkurrjen e saj më të madhe tremujore. Pas mbylljes së bizneseve...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet...

Do zëvendësojë Bora Zemanin? Romeo dhe Donald Veshaj në kafe me Xhemi Shehun

Pas përfundimit të programit “Treshat”, Romeo dhe Donald Veshaj po përgatiten për fillimin e një sezoni të ri televiziv. Pas largimit të Bora Zemanit...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...