E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

edvin prifti

Kërkoi ndryshim të masës së sigurisë, Gjykata rrëzon kërkesën e mjekut

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar sërish kërkesën e mjekut, Edvin Prifti, për ndryshim të masës së sigurisë “Pezullim nga detyra”. Mjeku kardiolog është në...

SPAK i sekuestron llogaritë bankare, mjeku për pushime në Greqi me deputeten

Ndonëse Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, i ka sekuestruar llogaritë bankare mjekut kardio-kirurg Edvin Priftit, ai ia ka dalë...

SPAK merr vendimin për ish gjyqtaren dhe mjekun Edvin Prifti

SPAK ka zgjatur me një muaj hetimet për ish-gjyqtaren Enkelejda Hoxha. Po kështu, afatet hetimore janë zgjatur edhe për të pandehurit e tjerë. “Ka...

Edvin Prifti do ushtrojë profesionin e mjekut? Ja si vendosi Apeli i GJKKO-së

Kardiologu Edvin Prifti nuk do të ushtrojë profesionin e tij. Këtë vendim e ka dhënë sot Gjykata e Posaçme e Apelit. GJKKO ka vendosur...

U arrestua për korrupsion/Mjeku kardiolog Edvin Prifti fiton betejën në Apel

Gjykata i ka dhënë të drejtën mjekut Edvin Prifti t'u japë mësim studentëve. Pasuria e konfiskuar nga SPAK në drejtim të mjekut Edvin Prifit,...

GJKKO i sekuestron 51 mln lekë dhe 177 mijë euro mjekut Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë Për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur sekuestro preventive mbi llogaritë bankare në emër të mjekut...

SPAK rekurs vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për mjekun Prifti

Prokuroria e Posaçme ka bërë rekurs ndaj vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila liroi mjekun kardiolog, Edvin Prifti. Gazetarja Klodiana Lala...

Iu gjetën mbi 500 mln lekë cash, dekani mbron mjekun Prifti: Nuk është kriminel

Anestezisti, pedagog dhe dekan i Fakultetit të shkencave mjekësore dhe teknike në një universitet privat, Pirro Prifti nuk është dakort që mjeku Edvin Prifti...

Iu gjetën 250 mijë euro dhe 16 mln lekë, gjykata liron mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit, (GJKKO) ka liruar mjekun kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti. Apeli ka shfuqizuar vendimin e mëparshëm atë...

Shënonte emrat e pacientëve dhe paratë e marra, gjendet blloku i mjekut Prifti

Një bllok me shënime të emrave të pacientëve, e bashkangjitur tyre edhe shumat e parave që ka marrë, është prova më e fortë që...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...