E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

edmond budina

Budina shfaqje në Presidencë, Meta: Të protestosh është art

Mbrëmjen e djeshme, u zhvillua në ambientet e Presidencës, premiera e monodramës satirike “Profeti i Kokoshkave”, të regjisorit Edmond Budina. Presidenti i Republikës, Ilir Meta...

“Këtë çështje do ta ndjek në rrugë ligjore”, Edmond Budina paralajmëron Ramën

Pas të vëllait, një reagim është përcjellë edhe Edmond Budina, i cili shprehet se nuk ka asnjë simptomë të koronavirusit, pavarësisht lajmit se ishte...

Infektohen me koronavirus vëllezërit Budina/ Reagon Rama

Dy artistët e njohur dhe vëllezërit Edmond dhe Robert Budina kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Lajmi është konfirmuar nga burime të sigurta për “BalkanWeb”, të...

“Erion Veliaj të largohet”/ Budina: Protesta deri në rrëzimin e qeverisë

U mbyll pak minuta më parë protesta e qytetarëve për shembjen e Teatrit Kombëtar. Regjisori i njohur, Edmond Budina theksoi se protesta do të vijojë...

“Je nga ata që kërkoje të vareshin komunistët”, Budina i përgjigjet Ramës

Regjisori Edmond Budina ka reaguar sot në lidhje me shkrimin që kryeministri Edi Rama i dedikoi një ditë më parë. Në një intervistë për News24,...

“Më goditën kur nuk kishte kamera”, Budina: Për çdonjërin nga ne ishin 3-4 policë

Regjisori Edmond Budina ka folur rreth situatës së krijuar pak ditë më parë kur forcat policore dhe FNSH-ja rrethuan ambientet e Teatrit Kombëtar. I ftuar...

“Këtu derisa të bjerë qeveria”, flasin protestuesit pas tërheqjes së policisë nga Teatri

Pas tërheqjes së forcave të policisë nga ambientet e teatrit, kanë ardhur edhe reagimet edhe artistëve që kanë ditë që protestojnë në mbrojtje të...

“Hajde se po na tërheqin zvarrë”, thirrja e dëshpëruar e artistit të njohur

Situata para ambienteve të Teatrit Kombëtar sa vjen edhe agravohet më shumë me kalimin e orëve, teksa qytetarë dhe artistë të shumtë janë mbledhur...

“Kemi frikë mos i vënë zjarrin”, flasin aktivistët në mbrojte të teatrit

Ditën e djeshme bëri bujë vendimi i Ministrisë së Kulturës për të boshatisur Teatrin Kombëtar, në mënyrë që të fillojë procesi i shembjes së...

Budina: Kemi një qeveri të paskrupullt, Teatrin do e mbrojmë me trupat tanë!

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka apeluar ndaj deputetëve, që të tërhiqen nga ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar. Sipas regjisorit Edmond Budina,...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...