Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

Edi Reja

Të rikuperojmë rezultatin/ Reja flet për sfidën ndaj Hungarisë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja, foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Hungarinë. Së pari, ai u prononcua për humbjen...

Reja rrëzohet sërish, këtë herë e shtyn futbollisti i Çekisë (Video)

Tension në ndeshjen miqësore midis Republikës Çeke dhe Shqipërisë, dhe protagonist është bërë sërish tekniku i Kombëtares, Edi Reja. Ashtu si në ndeshjen ndaj Uellsit,...

“Çekia në një nivel me Uellsin”/ Reja: Të jemi më të zotë në kundërsulme

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja ka folur në prag të sfidës miqësore që Shqipëria do të zhvillojë nesër në orën 20:15 ndaj Çekisë. Gjatë konferencës...

Reja pas ndeshjes: Ja çfarë nuk shkoi ndaj Uellsit

Tekniku i Kombëtares, Edi Reja ka folur pas ndeshjes miqësore me Uellsin, e cila u mbyll në barazim pa gola, 0-0. Reja e vlerësi lojën...

Video/ Futbollisti i Uellsit rrëzon Edi Reja-n, ”xhindoset” 75-vjeçari

Shqipëria është duke zhvilluar ndeshjen e saj miqësore përballë Uellsit, në stadiumin ''Cardiff City''. Edhe pse ndeshja është disi e vakët sa u takon...

”Duhet t’i zëmë në befasi”/ Reja tregon pikën e dobët të Uesllit

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, ka folur në prag të miqësores ndaj Uellsit, që kuqezinjtë do të zhvillojnë të shtunën e 5 qershorit, duke...

Shqipëria/ Edi Reja nxjerr listën e kombëtares për Uellsin dhe Çekinë

Trajneri i ekipit Kombëtar Edoardo Reja ka dalë ditën e sotme në konferencën zyrtare për mediat, ku ka bërë publike listën e lojtarëve të...

Ndeshja me Anglinë, Reja: Do të kërkojmë që t’i vendosim në vështirësi

Në prag të sfidës me Anglinë, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme, trajneri i Kombëtares, Edi Reja. Gjatë konferencës, është konfirmuar mungesa e...

20:45 Andorë – Shqipëri , ja formacioni i mundshëm i Edi Rejës në modulin 3-5-2

Kombëtarja  Shqiptare e futbollit nis sot në orën 20:45 fushatën e kualifikueseve për në Botërorin e Katarit 2022. Në mbrëmje, kuqezinjtë do të tentojnë...

Reja: Jemi ekip më i mirë, por kujdes nga Andorra

Ditën e nesërme, Shqipëria do të nisë rrugëtimin në eleminatoret e Botërorit Katar 2022, teska sfidën e parë do ta luajë ndaj modestëve të...

Të fundit

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...