E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

e liron

U arrestua për vrasjen e Devi Kasmit, Gjykata e Tiranës liron Mario Meshinin

Maroi Meshini, njëri prej të arrestuarve për ekzekutimin e 41-vjeçarit, Devi Kasmit në Janar të vitit 2018, është lënë i lirë sot nga Gjykata...

Redi Popesku i shpëton burgut, gjykata e liron

Pronari i lokalit në ish-Bllok, ku ndodhi vrasja e 4 tetorit është liruar nga burgu. Gjykata e Tiranës vendosi masën “arrest shtëpie” për Redi Popeskun...

Gjykata e liron, tani kërkon ta rikthej në burg; arratiset 28-vjeçari

Në një kohë kur qytetarët akuzojnë së kanë një drejtësi jo funksionale dhe se kriminelët ia dalin t’i shpëtojnë burgut, kjo vërtetohet çdo ditë...

Të fundit

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...

Nuk ua mban xhepi të bleni maskat? Ja si ti krijoni në shtëpi pa asnjë kosto

Nëse nuk u amban xhepi për të blerë maska, shumë lehtë mund ti krijoni në kushte shtëpie. Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime,...

Infektohet drejtoresha e ISHSH-së, shtrohet tek Sanatoriumi

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit, ndërsa rezulton e infektuar me koronavirus. Brahos i kanë nisur simptomat...

Kanye West tërhiqet nga gara për president të SHBA (FOTO)

Kanye West thuhet se ka braktisur garën presidenciale, më pak se dy javë pasi njoftoi synimin e tij për Shtëpinë e Bardhë. Reperi i...