E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

durres

Trajektorja e rezultateve të deritanishme në 12 qarqe të vendit (FOTO)

Kanë kaluar gati 24 orë nga përfundimi i votimit në 12 qarqet e vendit dhe ende nuk ka  përfunduar numri i kutive të votimit. Deri...

DURRËS/ Numërohen 58 nga 460 kuti, PS merr dyfishin e votave të PD

Në qarkun e Durresit janë numëruar deri tani 58 kuti nga 460 gjithsej. Nga rezultatet e numërimit të këtyre kutive,  vihet re diferenca e...

PS-PD bashkëpunojnë në Durrës, numërimi i votave nis në orën 05:00 të mëngjesit

Dy partitë politike më të mëdha në vend, PS dhe PD, kanë rënë dakord mes tyre që numërimi të nisë në mëngjes, në qytetin...

Shpërndante para tek komisionerët dhe vëzhguesit, kapet 30 vjeçari me 4 mln lekë

DURRËS- Një 30-vjeçar është kapur duke shpërndarë para ditën e djeshme tek komisionerët dhe vëzhguesit. Policia e Krujës ka nisur procedimin penal ndaj tij. Specialistët e Sektorit...

Lefter Koka: Policët e Rilindjes, pas punës, shpërthyen zyrën elektorale të LSI-së

Ministri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Lefter Koka ka reaguar pas shpërthimit më lëndë plasëse para zyrës elektorale të LSI në lagjen nr 18...

Durrës, shpërthim me lëndë plasëse para zyrës elektorale të LSI-së

Durrës, një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës para zyrës elektorale të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Sipas policisë, shpërthimi ka ndodhur në...

Spitali i Durrësit mbërthehet nga tuberkulozi

  Shtatë persona, nga të cilët katër pacientë dhe 3 sanitare të spitalit të Durrësit, janë diagnostikuar me tuberkuloz. Të prekurit me sëmundjen po trajtohen...

Rama: Shqipëria, një çerek shekulli si Kalaja Rozafës, pas 25 qershorit merr fund pengmarrja

Kryeministri Edi Rama duke folur nga takimi elektoral përmbyllës në qytetin e Durrësit, përsëriti thirrjen për ndarje të së ardhmes nga e shkuara, ndërsa...

DURRËS/ Sherr në gjendje të dehur, 33-vjeçari tenton të vrasë me thikë vëllanë

Një konflikt çasti mes dy vëllezërve pothuajse ka përfunduar në vrasje. Ngjarja ka ndodhur në banesën e familjes Veteriku në Durrës, njëri nga vëllezërit...

DURRËS/ 24-vjeçarja tentoi të vetëvritet, flet i ati: Fajin e kanë misionaret e Jehovait

Një 24-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës duke prerë damarët. Ngjarja ka ndodhur në Durrës, ndërsa sipas babait të studentes, fajtorë për tentativën...

Të fundit

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...