E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

durres

Treni merr përpara kalimtarin, i moshuari në gjendje të rëndë

Një 60-vjeçar është përplasur paraditen e sotme nga treni. Ngjarja ka ndodhur në hyrje të qytetit të Durrësit, ndërsa mësohet se i lënduari është...

Durrës, shtëpia e re iu rikthen buzëqeshjen familjes Jana (FOTO dhe VIDEO)

https://www.facebook.com/FundjaveNdryshe/videos/1447440878655730/ Familja Jana, e cila prej kohësh jetonte në kushte ekstreme të varfërisë dhe pa një banesë optimale, tani do t’i gëzohet shtëpisë së re. Pasi...

DURRËS/ Vdes 52-vjeçari, u godit në kokë nga bashkëfshatari me kosën e barit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durrës, ku një 52-vjeçar ka humbur jetën pas sherrit me një bashkëfshatar të tij.  Ngjarja ka ndodhur...

Grupi anti-Basha nis lëvizjen nga Durrësi: Të shpëtojmë PD-në

Deputeti demokrat Astrit Patozi, ashtu si kishte njoftuar më parë, zhvilloi sot një takim me bazën e Partisë Demokratike në qytetin e Durrësit. Patozi...

Gjykata e Durrësit liron baronin e drogës, ishte i shpallur në kërkim dhe i dënuar me 20 vite burg në Itali

Gjykata e Durrësit ka liruar të kërkuarin për trafik droge në Itali, Alket Hatija, i cili u arrestua ditën e sotme në qytetin e...

Vihet në lëvizje grupi anti-Basha

Vetëm pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet që do të zhvillojë Partia Demokratike për të zgjedhur liderin e saj. Mënyra se si po bëhen...

Pushuesja kosovare: Jam e zhgënjyer, do të iki para kohe nga Durrësi

Në bregdetin shqiptar ka pasur dyndje të madhe pushuesish, konkretisht nga ura e Dajlanit deri në Plepa. Qindra pushues kosovarë kanë zgjedhur Durrësin për të...

Zbrazet edhe kutia e fundit në Durrës, ja emrat e deputetëve të rinj

Po bëhen gati 48 orë nga përfundimi i procesit zgjedhor dhe vetëm pak minuta më parë ka përfunduar numërimi i të gjitha kutive ne...

Trajektorja e rezultateve të deritanishme në 12 qarqe të vendit (FOTO)

Kanë kaluar gati 24 orë nga përfundimi i votimit në 12 qarqet e vendit dhe ende nuk ka  përfunduar numri i kutive të votimit. Deri...

DURRËS/ Numërohen 58 nga 460 kuti, PS merr dyfishin e votave të PD

Në qarkun e Durresit janë numëruar deri tani 58 kuti nga 460 gjithsej. Nga rezultatet e numërimit të këtyre kutive,  vihet re diferenca e...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT