E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

duhani

PIRJA E DUHANIT PËRKEQËSON SIMPTOMAT E VIRUSIT COVID-19

Sipas një studimi të kryer nga Ministria e Shëndetësisë Maqedonase është provuar se njerëzit që konsumojnë duhan janë më të ekspozuar ndaj përkeqësimit të...

Tetë mënyra për ta lënë duhanin në vitin 2021, ja çfarë thotë shkenca

Shumë njerëz e kanë pritur Vitin e Ri me planet për të lënë duhanin. Lajmi i mirë është se ka më shumë prova se...

FOTO/ Këto janë imazhet e reja që do të përdoren në paketat e duhanit

Komiteti Ndërsektorial për Mbrojtjen e Shëndetit nga produktet e duhanit miratoi sot imazhet e reja që do të vendosen në paketat e duhanit që...

Bien çmimet e mallrave të importit, duhani dhe veshjet bëhen më të lira

Indeksi i Çmimeve të Importit në tremujorin e dytë 2019, shënoi ulje me 0,8 % krahasuar me tremujorin e dytë të vitit 2018 dhe...

Flet Armand Duka: Futbolli për shqiptarët si fe. Bastet do ndalohen, aq sa duhani në…

Presidenti i FSHF, Armand Duka, në një intervistë në “Ora News”, teksa gjendet 16 vjet në krye të federatës, flet për gjendjen aktuale të...

OBSH: Duhani shkakton sëmundje dhe goditje kardiovaskulare

31 maji është Dita Botëtore kundër Duhanit. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton spmundje dhe goditje kardio-vaskulare, si edhe mund...

“A i njeh këta dy bosët?”

Pasi dorëzuan kupën e kampionatit të mërkurën në Korçë në duart e Skënderbeut kampion, Armando Duka dhe sekretari Ilir Shulku janë fotografuar në lokal....

Si të zbuloni nëse keni probleme me tensionin

Presioni i lartë i gjakut (hipertension) është shumë i zakonshëm dhe proporcioni i presionit të lartë të gjakut tek meshkujt dhe femrat rritet me...

OBSH: 7 milionë të vdekur në vit nga duhanpirja

Shtatë milionë persona në vit vdesin nga konsumimi i duhanit në shkallë botërore. Shifra e frikshme u publikua sot nga OBSH-ja, gjatë prezantimit të një...

7 metoda që do ju ndihmojnë të lini duhanin

Gjatë dekadës së fundit, miliona njerëz në botë kanë arritur të heqin dorë nga duhani. Përkeqësimi i shëndetit tuaj, kollitja dhe paratë e shpenzuara janë...

Të fundit

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...