E diel, 17 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

drejtues

Aksident i rëndë, humb jetën drejtuesi i motorit

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në aksin rrugor Rrogozhinë-Peqin, ku për pasojë ka ndërruar jetë një person. Raportohet se një makinë është...

Policia u heq lejen e drejtimit 9 drejtuesve të mjeteve, arsyeja

Gjatë kontrolleve në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan, policia u ka hequr lejen e drejtimit 9 drejtuesve të mjeteve. Raportohet se personat në fjalë qarkullonin me shpejtësi...

Gjobiten 36 drejtues biçikletash, publikohen pamjet nga aksioni i policisë

Policia e Tiranës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 36 drejtues biçikletash. Sipas policisë, janë ndëshkuar ata...

Bllokohet autostrada Elbasan-Tiranë, drejtuesit më të lartë të policisë në aksion

Së fundmi autostrada Elbasan-Tiranë është bllokuar. Drejtuesit më të lartë të policisë janë vendosur në aksion, edhe pse nuk jepet asnjë shpjegim për këto masa....

Meta: Komuniteti i Çepanit humbi një nga drejtuesit më të shquar

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në Facebook njofton se komuniteti i Çepanit humbi një nga drejtuesit më të shquar, z.Servet Basho. “Sot vizitova djalin...

Basha bisedon me drejtuesit e PD-së në rrethe, çfarë i kërkon qeverisë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë me dije se ditën e sotme ka biseduar përmes disa...

Hipoteka e Beratit/ KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat shumë punonjës të Hipotekës në Beratit pasi akuzohen për disa shkelje...

Lerda: Gati ta nisim me fitore, për merkaton pyesni drejtuesit

Franko Lerda është gati për sezonin e ri. Trajneri i Partizanit duhet të mbrojë kurorën e titullit kampion, që të kuqtë e fituan sezonin...

KLP cakton drejtues të rinj për Prokurorinë e Shkodrës dhe Përmetit

Gjatë ditës së sotme, KLP-ja zhvilloi mbledhjen e radhës ku u miratua caktimi i përkohshëm i Drejtuesve të Prokurorisë Shkodër dhe Përmet. Në mungesë të...

Ja lista e drejtuesve të policisë që do t’i nënshtrohen të parët vetingut

Së fundmi është zbuluar lista e drejtuesve të policisë që do t’i nënshtrohen të parët procesit të vetingut. Ndër të parët në listë, që do...

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...