E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

drejtësinë

Dështimi spektakolar i Ilir Metës për të marë peng drejtësinë

Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filmi të...

“Askush nuk do t’i shpëtojë dënimit”, Zaev mesazh ish-kryeministrit maqedonas

Kreu i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev paralajmëron ish-kryeministrin Nikola Gruevski se askush nuk mundet t’i shmanget drejtësisë. Përmes një deklarate, kryeministri maqedonas...

Zbulohet skandali/ Mashtruesja, zgjidh hallet e njerëzve me karamele e “ysht” drejtësinë

Emisioni “Stop” sjell sonte në mbrëmje përmes kamerës së fshehtë një histori të një mashtrueseje. E cila përmes ritualeve të saj, arrin të "shërojë”,...

Basha: Rama do përballet me drejtësinë, mos u bëni kurbanët e tij

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar pas masës arrest me burg për 4 nga 7 të arrestuarit në Librazhd, të cilët tentuan të...

Partneri i saj probleme me drejtësinë, Angela Martini-shqiptarëve: Më përkrahni

Prej ditësh “kryefjala” e mediave rozë në Shqipëri, por jo vetëm, kanë qenë aludimet se Angela Martini është ndarë nga bashkëshorti i saj. Zërat për...

Protesta/ Balla akuza të rënda: Vrasësit e Gërdecit janë kundër drejtësinë e re

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se ata që janë duke protestuar kundër drejtësisë së re, janë vrasësit e Gërdecit. I ftuar...

Washington Times: Donald Lu punoi për interesat e Soros, miliarderi kontrollon drejtësinë shqiptare

Prestigjozja amerikane “Washington Times” i ka kushtuar një analizë veprimtarisë së ish ambasadorit amerikan në Shqipëri, Donald Lu dhe zgjedhjeve të tij politike duke mbështetur Vettingun...

Balla ‘kërcënon’ Berishën: Ke punë me drejtësinë, s’do e hedhësh lehtë

Kreu i grupit parlamentar për Partinë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit të videos nga ish-kryeministri Sali Berisha. Me anë të një postimi në...

Arrestimi i djalit të deputetit të PS-së, Rama: Mbështesim drejtësinë

Pa arrestimit të djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Me anë të një statusi në rrjetin social “Twitter”, Rama...

Shqipëri-Izrael/Drejtësinë do ta ndajë një ndër arbitrat më të mirë të UEFA-s

Sfida e parë për Shqipërinë në Ligën e Kombeve do të zhvillohet më 7 shtator në “Elbasan Arena” përballë Izraelit, sfidë e vlefshme për...

Të fundit

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...

“Ju lutem dëgjojeni këtë mesazh”, Manastirliu publikon videon pas rritjes së të infektuarve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndarë me ndjekësit një tjetër video ndërgjegjësuese, lidhur me zbatueshmërinë e masave ndaj koronavirusit vdekjeprurës. Në mesashin sensibilizues,...

Tirana drejt titullit kampion, ja të gjitha variantet sesi bardheblutë të fitojnë të “25”-ën

Populli bardheblu është gati për të festuar titullin kampion. Ama fakt është që matematika ka opsione pa fund, edhe pse Tirana mund të triumfojë...

Tentuan ringjalljen, zbardhen pamjet brenda shtëpisë në Kombinat (VIDEO)

Historia rrëqethëse e nënës së bashku me të dy bijat që u vetëflijuan, bërën xhiron e mediave të huaja. Një ngjarje makabre e cila...