E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Dorjan Teliti

PD publikon grafikun: 75 mln euro për vetëm 15% më shumë mbetje të trajtuara

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike shprehet se pronari i vërtetë i inceneratorëve...

PD përgënjeshtron shifrat e Ramës: Shqiptarët sot kanë një borxh 50% më të lartë sesa 7 vite më parë

Partia Demokratike ka reaguar pas shifrave të publkuara nga kryeministri, Edi Rama sipas të cilit borxhi publik ishte më i lartë në vitet 2006-2013,...

Teliti: Rama tallet me fermerët, në 7 vite u mori 100 mln euro nga rritja e taksës për karburantin

Eksperti i ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorjan Teliti tha se kryeministri Edi Rama i cili është në ikje, tentoi t'i mashtrojë sërish fermerët para...

“Në miting me familje ose jepni dorëheqjen”, zyrtari demokrat nxjerr mesazhin

“Ata që mungojnë në mitingun e Partisë Socialiste, pushohen nga puna”, është ky denoncimi i bërë nga zyrtari i larti Partisë Demokratike, Dorjan Teliti. Ky...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...