E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

dhunuesi

Rrahu barbarisht gruan/ Dhunuesi nipi i deputetit të PS, Rrahman Rrajës

Ngjarja e ndodhur 3 ditë më parë në ambientet e QSUT në kryeqytet tronditi njerëzit. Një djalë i ri shihet teksa rreh një grua....

Ditën në punë, natën në burg/Dënimi i 44-vjeçarit që dhunonte gruan

Gjykata e Tiranës ka firmosur një dënim alternativ, ditën në punë, natën në burg, për një 44-vjeçar që dhunonte sistematikisht bashkëshorten. Bëhet fjalë për një...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...