E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

det

Këshilla, si t’i shpëtojmë mbytjes në det

Në këto ditë vere të gjithë duan freskinë e detit, por ky det çdo ditë merr jetë njerëzish. Të gjithë që preferojnë bregdetin duhet...

VIDEO/ Tmerrohen pushuesit në Velipojë, një kafshë e ngordhur në det

VELIPOJE Sot pushuesit në plazhin e Velipojës janë përballur sot me një ngjarje aspak të këndshme. Pasi kanë ndjerë erën e rëndë, qytetarët kanë parë në...

Pushues, kujdes nga insekti që ka pushtuar plazhet!

Për të gjithë pushuesit e bregdetit shqiptar, me siguri prania e lartë e mushkonjave nuk është diçka e re. Edhe pse prej vitesh bëhet...

Parajsa e detit të Saltonit, një ëndërr e kthyer në makth

Një det në mes të shkretëtirës Deti i Saltonit është një det i krijuar aksidentalisht dhe sot mbulon gjithë shkretëtirën Sonoran. Në pranverën e vitit...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...