E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

det

U nisën të pastër, pas një muaji peshkatarët kthehen të infektuar me koronavirus

Një ngjarje e çuditshme është regjistruar në Argjentinë, ku disa peshkatarë që kishin më shumë se një muaj në det të hapur kanë rezultuar...

Tuneli në det, qeveria në zjarr

Këtë muaj Shqipëria vendosi një rekord absolut botëror duke u ngjitur në podin e ekonomive me investimet më të fuqishme në infrastrukturë. Në harkun...

Në Tiranë protestohet për Teatrin, Gjuzi shijon detin (VIDEO)

Deputeti Kujtim Gjuzi, pas pjesëmarrjes në protestë për Teatrin, ka marrë rrugën drejt qytetit bregdetar të Vlorës. Ndryshe nga situata e tensionuar në Tiranë, Gjuzi...

Plazh këtë verë? Çadrat 3.5 metra larg njëra-tjetrës, 3 metra distancë edhe në det

Teksa situata me koronavirusin paraqitet me shifra të qëndrueshme, shqiptarët shtojnë edhe më shumë pyetjet nëse do të ketë këtë sezon veror plazh. Drejtoresha e...

Përmbytja e varkës në ujërat greke, shkon në 12 numri i viktimave

Ka shkuar në 12 numri i viktimave pas përmbytjes së varkës me të cilën po lundronin në ujërat perëndimore të Greqisë. Sipas mediave greke, 21...

Ishte nisur nga Shqipëria, kapet në Itali gomonia që kishte 1 javë në det

Autoritetet italiane në Salento kanë kapur një gomone në të cilën ndodheshin 33 emigrantë kurdë-irakenë dhe kurdë-iranianë. Sipas mediave italiane, gomonia vinte nga brigjet shqiptare...

Rama: Ndihemi si një varkë në mes të detit, na e kanë marrë me forcë busullën

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Rama ndër të tjera theksoi: “BE ka nevojë për...

Policët përfundojnë në det gjatë ndjekjes së gomones, trafikantët bëjnë gjestin e papritur

Një ngjarje disi e pazakontë ka ndodhur në brigjet e ishullit Malaga në Spanjë. Tre efektivë policie që po ndiqnin disa trafikantë droge kanë...

Rrëzohet në Detin Mesdhe avioni ushtarak, humb jetën piloti (Video)

Një avion i Forcave Ajrore Spanjolle është rrëzuar në Detin Mesdhe mëngjesin e ditës së sotme, e për pasojë ka humbur jetën piloti. Aksidenti...

Rama nis pushimet, poston foto në plazh me Zahon teksa argëtohen

Kryeministri Edi Rama, mesa duket ka filluar pushimet e verës me familjen. Ditën e sotme, ai ka publikuar një foto në rrjetin e tij social...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...