E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

deshtimi

Dështimi spektakolar i Ilir Metës për të marë peng drejtësinë

Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filmi të...

Dështimi i negociatave/ Cakaj: Shqipëria do të vazhdojë angazhimet e saj reformatore

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ka reaguar pas refuzimit të negociatave, duke u shprehur se pavarësisht se vendet e BE nuk ranë...

Historia e kirurgut më të përfolur në botë, nga suksesi te vrasja e 3 njerëzve në një operacion

Robert Liston, jetoi nga 28 tetori 1794 deri në 1847. Ai ishte një kirurg pionier, që konsiderohej gjerësisht si më i miri i epokës...

“Fajin e kishte zysha”, Meta-Ramës: Si do e justifikosh dështimin tënd

Presidenti Ilir Meta bën thirrje se Shqipëria ka nevojë për zhvillimin e zgjedhjeve tani, përndryshe në shtator do të jetë shumë vonë. Përmes një postimi...

“Bomba” nga Italia: Dështimi i Milanit, Igli Tare shihet si shpëtimtari i kuqezinjve

Në sezonin që po i drejtohet fundit, Milani rrezikon seriozisht të mbetet jashtë Ligës së Kampionëve teksa ky do të ishte një dështim për...

Franca në prag të një revolucioni të ri, por dështimi i Macron do t’i dëmtonte të gjithë

Nga Bernard Guetta “Internazionale”/ Në këtë pikë, situata rrezikon të dalë nga kontrolli. Asgjë nuk është e qartë, por fakti që qeveria franceze i...

Dështimi në Interpol/Daçiç: Kosovën doja ta mbroja nga turpi, por s’më dëgjoi!

Një vallë e madhe reagimesh euforike ka shpërthyer nga ana e zyrtarëve serbë, raporton B92.  Pas mospranimit të Kosovës në Interpol, ishte presidenti Vuçiç...

Dështimi i radhës me skulpturat, nuk e merrni me mend kë ka pasur në mendje autori

Trendi në rritje i skulpturave të çuditshme të yjeve të futbollit ka një viktimë të re, Mohamed Salah. Në vijim të zbulimit e inaugurimit...

Çfarë dështimi, mesfushori premtues i kombëtares përjashtohet nga skuadra

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Kamer Qaka është përjashtuar nga skuadra e Steaua së Bukureshtit pasi u eliminuan në turin e play-off  të Europa League....

Dështimi i Milanit e nis me tregolësh në Spanjë dhe futet në histori (Video)

Pas një sezoni mjaft të dobët tek Milani, Andre Silva ka bërë një debutim fantastik me Sevillan në Spanjë. Në ndeshjen përballë Rayo Vallecanos,...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...