E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

dera

Të fusësh nga dritarja, ata që dolën nga dera

Nga Skënder Minxhozi Nuk ka asnjë dyshim që ndër të gjithë ata që drejtojnë sot opozitën politike në Shqipëri, Ilir Meta ka nuhatjen, pozitën dhe...

“Militantët shpërthyen me forcë derën”/ Mziu: Socialistët vodhën Bashkinë Kamëz

Xhelal Mziu ka akuzuar kryebashkiakun e ri të Bashkisë së Kamzës, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Rakip Sulin se ka vjedhur me...

Dy vëllezërit zihen për një derë, por në fund zbulohet se… (Video)

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka trajtuar sonte problematikën mes dy vëllezërve në lagjen “Haxhias” të Elbasanit. Bëhet fjalë për pronën e familjes Ruçi,...

“Shko merru me njerëzit që presin te dera!”, Haradinaj nxjerr konsullin jashtë (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka adresuar kritika të ashpra ndaj përfaqësisë diplomatike të Kosovës në Berlin para se të niste një takim me...

Eurodeputetja gjermane: Dera e BE-së e mbyllur për pesë vitet e ardhshme

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit...

“Po priste vëllain te dera e shtëpisë”, dinamika e ekzekutimit të dy vëllezërve në Shkodër

Astrit dhe Brahim Bilali janë dy viktimat e radhës në Shkodër, të ekzekutuar në një atentat në hyrje të shtëpisë së tyre. Ngjarja e rëndë...

Panucci i qetë para Jordanisë: Dera është e hapur për të gjithë, nuk kemi limite

Trajneri i Kombëtares kuqezi Cristian Panucci ka folur para mediave në prag të miqësores m Jordanin. Ndeshje do të luhet të mërkurën në mbrëmje,...

Paloka: ‘Meritë’ e Ramës që na u mbyll dera për në BE

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, pas vendimit që dhanë ministrat e Jashtëm të vendeve të BE për shtyrjen...

Historia prekëse e Joshua/Nga dera e burgut, në kampion bote

Anthony Joshua ka qenë gjithmonë luftëtar. Por, fati i tij nuk ishte i destinuar të jetë sportist i madh. Para se të konkurronte të bëhej...

Sulmi në Florida/Dëshmitë e tmerrit: Mësuesin e vrau te dera. E dinim që ishte ai!

Të paktën 17 persona janë vrarë pas sulmit me armë zjarri në shkollën Stoneman Douglas në Parkland, Florida. Është raportuar se autori një 19...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...