E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

dënohen

EMRAT+FOTO/ Dy shqiptarë arrestohen në Zelandën e Re, ja çfarë zbuloi policia

Dy shqiptarë janë arrestuar në Zelandën e Re, pasi dyshohet se drejtonin një fabrikë kanabisi, e cila kishte potencialin për të prodhuar 412,000 £...

EMRAT/U kapën me lëndë narkotike, 6 shqiptarë dënohen me burg në Angli

Gjashtë shqiptarë janë dënuar ditën e sotme me 5 vite e 5 muaj burg në total nga një gjykatë angleze. Ata akuzohen për përfshirje në...

Akuzohen për ekzekutimin e një indiani, jepet dënimi për 3 shqiptarët në Angli

Një shqiptar banues në Angli ka dalë sot para Gjykatës në Teesside, pasi akuzohet për vrasjen e një shtetasi me origjinë nga India. Mediat britanike...

“Do dënohen ata që raportojnë lajme të rreme”, policia ndalon 2 gazetarë

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nuk do të falë askënd për raportimet false të bëra në lidhje me tërmetin. Ndërkohë ka ardhur edhe arrestimi...

Vodhën vetëm 1 çamçakëz, 11 vite burg për të rinjtë kosovarë

Tre të rinj në Prishtinë janë dënuar me 11 vite burg nga Gjykata Themelore, pasi akuzohen për tentativë grabitjeje. Grabitësit, dy vajza dhe një djalë...

Dënohen “Zotat” e zonës që masakruan shqiptarin, flet nëna e viktimës: Më 9 qershor bota

Shtatë të rinj janë shpallur fajtorë për vrasjen e një shqiptari në Londër. Edmond Jonuzi, 35 vjeç, humbi jetën gjatë një sulmi me thikë...

Qytetarët të revoltuar me shërbimin mjekësor: Ika unë, të ikë edhe koka e atij

Nga Anxhela Ferra Kohët e fundit shërbimi mjekësor ka qenë në qendër të opinionit publik, kjo për shkak të incidenteve të ndodhura. Të cilat në...

Mbi protestuesit e arrestuar rëndojnë 4 vepra penale, sa rrezikojnë të dënohen

Policia e Tiranës njoftoi për 15 protestues të arrestuar, mes tyre dhe Florenc Hoxha, ish-drejtori i Policisë Bashkiake, në kohën kur ky institucion drejtohej...

“Turp, jeni qesharakë”, ish-sulmuesi i Juves dhe i ati dënohen me 21 vite burg

Gjyqi më i madh në Italinë veriore kundër Ndragetas ka marrë vendimet për bashkëpunuesit që kishin lidhje të ngushta me grupin e mirënjohur kriminal....

Sulmet mbi kisha në Egjipt, 17 persona dënohen me vdekje

Një gjykatë ushtarake në Egjipt ka dënuar të enjten 17 persona me vdekje, për shkak të një serie të sulmeve vetëvrasëse në kishat e...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT