E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

demokratik

VIDEO/ Grekët e quajnë ‘hero’ Kacifasin, por shihni ç’bën policia në vendin me demokratik

Qytetarët grek e kanë quajtur ‘hero’, Kostandinos Kacifas dhe i bënë një varrim si të ishte dëshmor lufte. Ndërkohë qeveria greke ka pretenduar se Kaçifas...

Erdhi shtatori/Do të kemi revolucion demokratik apo luftë midis bandave? (Video)

Gjatë gjithë muajit gusht, drejtuesit e opozitës, dhe sidomos Lulzim Basha dhe Sali Berisha, i kanë bërë thirrje popullit të ngrihet në revoltë, dhe...

Të fortët e botës të kenë kujdes: Shpirti demokratik nuk ka vdekur

Nga Richard Herzinger, “Worldcrunch”/Politikat botërore, dominohen aktualisht nga “forca të fuqishme”, nga ata udhëheqës që e shohin veten të përcaktuar për të negociuar “marrëveshje”...

26 Maji i PD, dje rivendosi diktaturën sot premton revolucion demokratik (Video)

Partia Demokratike ka caktuar 26 majin për të mbajtur protestën e saj të radhës në Tiranë, pas audio-përgjimit të bërë publike, në të cilin...

Të fundit

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...

Historia rrënqethëse/ Prindërit i braktisën, me zemër të thyer dy jetimët luten për ndihme

Ky është Arbjani dhe kjo është Albjona. Janë 13 dhe 11 vjeç, të sjellshëm, të zgjuar por shpirtin e kanë të vrarë. Babai i...

FOTOT/ Basha s’do t’ia dijë për gjobat, mbledh qindra qytetarë në kohë pandemie

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, nuk ka të ndalur me takimet me qytetarët, ndërsa dëgjon hallet e tyre. Ai vijon takimet e tij me...

“Të rrezikosh jetën e njerëzve, për të luajtur një pllakë gramafoni”, Rama shpërthen ndaj Bashës

Jo vetëm ministrja Manastirliu, por edhe kryeministri Rama kanë ndarë të njëjtin shqetësim lidhur me tubimin e kreut demokrat Basha në Durrës. Pa u...

“Numrat mund të rriten përtej parashikimeve”, Manastirliu jep paralajmërimin e frikshëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar e shqetësuar pas bërjes publike nga ana e kreut të PD-së, Lulzim Basha, të disa fotove nga...
WhatsApp KONTAKTO TT