E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

demokrat

Trump dhe kandidati demokrat Bloomberg shkëmbejnë kritika

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe kandidati për president Michael Bloomberg akuzuan njëri-tjetrin për racizëm, gjë që ka çuar në shkallëzimin e luftës së...

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënësit demokrat

Debatet rreth ankesës së një informatori mbi bisedën telefonike të Presidentit Donald Trump me homologun e tij të Ukrainës, kanë marrë një zhvillim të...

Teatri Kombëtar, Rama publikon mesazhin e Ndriçim Xhepës: Demokrat i orëve të para!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot, përmes një postimi në “Facebook”, qëndrimin e aktorit të njohur, Ndriçim Xhepa lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Teksa...

“Shkodranët e vërtetë…”, Spahia i jep përgjigje kritikave të Topallit

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia i ka dhënë një përgjigje deklaratave të Jozefina Topallit, e cila kritikoi demokratët për djegien e shkollës deh atë...

“Le të ketë vëllavrasje e luftë civile”, ish-deputeti demokrat paralajmëron trazira

Situata në vend është mjaft e tensionuar teksa me gjasa po shkojmë drejt një përplasje civile, teksa pak ditë na ndajnë nga 30 qershori...

“Është njeri i zoti”, Rama vlerëson haptazi kryebashkiakun demokrat

Kryeministri Edi Rama, duke folur për kandidaturat e PS-së për zgjedhjet vendore, ka vlerësuar publikisht një kryebashkiak demokrat. Bëhet fjalë për kreun e Bashkisë së...

“Nuk je demokrat”, Rudina Hajdari shuplakë Bashës: Kopjon Azemin shëmtuar!

Për herë të parë, deputetja Rudina Hajdari ka dalë publikisht kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndaj të cilit ka reaguar ashpër. Duke iu...

Basha publikon foton me kreun e PPE: Një demokrat dhe europian i madh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social ‘Twitter’ një foto me kreun e Partive Popullore Europiane, Joseph Daul. Kryedemokrati e...

“Policia merret me ndërtim, transporton prej kohësh…”

Policia tashmë ka nisur të merret edhe me ndërtim! Ky është ironizimi që deputeti demokrat Luçiano Boçi me anë të një postimi në Facebook. Deputeti...

KUSHTI/ Përse do i niste PD protestat? Përgjigjet deputeti demokrat

Partia Demokratike kërcënon kryeministrin Rama me protesta. Është deputeti Luçiano Boçi ai që shprehet se vetëm revoltat popullore kundër Edi Ramës mund të ndalin...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...