E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Deklaratat

Deklaratat për kryeredaktorin e RD-së, Basha: Qëndrimi i Ramës i rrezikshëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me qëndrimin që ka mbajtur kryeministri Edi Rama në lidhje me dhunën ndaj gazetarit...

Deklaratat për Kosovën, Kisha: Vuçiç tradhtari më i madh

Pak ditë më parë, në një intervistë për mediat serbe, Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç deklaroi se Beogradi e ka vulosur vetë pavarësinë e Kosovës...

Kosova thyen heshtje, Veseli: Deklaratat e Erdogan, shqetësuese

Kreu i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur paralajmërimit të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan drejtuar Kryeministrit Ramush Haradinaj. Përmes një postimi...

Deklaratat e Ramës krah Juncker, Nishani ndihet i turpëruar

Ish presidenti Bujar Nishani është ndiere i turpëruar nga deklaratat e kryeministrit shqiptar Edi Rama, krah presidentit te Komisionit Evropian Juncker. Në një status të...

Presidenti i përbashkët/Patozi: Deklaratat e Ramë dhe Bashës ma shpifin

Ish-deputeti demokrat, Astrit Patozi tha sot se ia shpif shpikja e Edi Ramës për president të përbashkët të Shqipërisë dhe Kosovës. Me anë të...

Berisha i zënë ngushtë: Citon deklaratat e Ramës dhe paralajmëron shqiptarët

Ish kryeministri Sali Berisha ka ftuar sot qytetarët “të përgatiten për të mbrojtur me çdo çmim integritetin e vendit dhe interesin kombëtar nga dyshja...

Deklaratat pro Rusisë dhe Turqisë, LSI kritikon Ramën: Antishqiptar!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të forta të Ramës në Bruksel. Kryeministri përdori një formë presioni ndaj...

Katër klanet mafioze që foli ambasadori Lu, Kryemadhi: Ja nga kush përfaqësohen

Sipas Lëvizjes Socialiste për Integrim, raporti i antimafias italiane për hashashin konfirmoi deklaratat e opozitës për gjendjen e trafikut të drogës në vend. Në...

Rama për deklaratat e Metës: Më vjen zor kur dëgjoj ulërima dhe kërcënime

Kryeministri Edi Rama në mitingun e mbajtur në Lezhë ka reaguar ndaj deklaratave të kreut të Kuvendit Ilir Meta, i cili po ashtu nga...

Bizneset, 20 ditë afat për të dorëzuar deklaratat mbi ligjin e faljes

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar se të gjitha bizneset që sipas ligjit përfitojnë nga ligji i faljes duhet të dorëzojnë deklaratat e...

Të fundit

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...

Vajza e regjisorit Spielberg fejohet me një shqiptar

Destry Allen, vajza e regjisorit të njohur, Steven Spielberg, është fejuar me një aktor me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin, Genc Legrand, i cili...

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...