E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

dallime

SHBA-liderëve të Kosovës: Lërini mënjanë dallimet, përqendrohuni te qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë thotë se "tani nuk është koha për të lejuar që dallimet politike të brendshme dhe rajonale të...

“Dallime serioze” midis Britanisë dhe BE-së

Britania dhe Bashkimi Evropian kanë dallime “shumë, shumë serioze” për marrëdhëniet e tyre të ardhshme, por marrëveshja është ende e mundur, tha kryenegociatori i...

Femrat dhe meshkujt, ja 12 dallime që i shohim edhe në përditshmëri

Nuk ka dyshim se meshkujt dhe femrat jetojnë në planete të ndryshme madje edhe në universe të ndryshme. Ata bëjnë gjithçka ndryshe, nga gjestet...

Të fundit

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...

31 Maji erdhi/ A do përfundojë sot Reforma Zgjedhore

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim deklaroi para pak ditësh se brenda 31 Majit duhet të përfundojë Reforma Zgjedhore. Ndërkohë sot në orën 17:00,...

Koronavirusi/ Mesazhi i rëndësishëm i Papa Françeskut

Në fjalimin e tij të parë nga dritarja e Bazilikës së Shen Pjetrit, pas 3 muaj izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit, Kreu...
WhatsApp KONTAKTO TT