E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

dallgë

Stuhia në Spanjë/ Shkon në 10 numri i viktimave, ngrihet alarmi në Francë

Ka shkuar në 10 numri i viktimave të shkaktuara nga stuhia ‘Gloria’ mbi Spanjën lindore. Mediat spanjolle bëjnë me dije se autoritetet i kanë bërë...

“Dallgë në pishinë”, shikoni ç’ndodh kur bie tërmeti me magnitudë 6.8  (VIDEO)

Filipine u shkund nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 mëngjesin e të dielës. Lëkundjet ishin më të forta në ishullin e Milandanos,...

Video+Foto/ Tajfuni i fortë godet Japoninë, dallgë gjigande e gjithçka e shkatërruar

Japonia është goditur nga tajfuni më i fortë në 25 vitet e fundit, duke shkaktuar të paktën 9 viktima dhe mbi 160 të plagosur....

Të fundit

S’ka më shtrëngime drastike, zbardhet vendimi më i fundit i Ramës

Teksa Shqipëria ndodhet në izolim total, e ku blerjet bëhen vetëm nga një anëtar i familjes dhe me orare, një lajm i mirë vjen...

“SHBA qëndron krahë Shqipërisë”, mesazhi i Ambasadës Amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë, teksa ka kërkuar maturi dhe vetëndërgjegjësim nga ana e qytetarëve lidhur me pandeminë, po kështu jep mesazhe të forta për...

Një lajm i mirë për Italinë, zbulohet testi më i ri për koronavirusin

Gjatë dy javëve të fundit, Italia është përballur me shifra shokuese të të vdekurve nga koronavirusi, ku deri më tani numërohen më shumë se...

Eksperti më i lartë i koronavirusit në SHBA kërcënohet me jetë

E gjithë bota është në kolaps, e po kështu shkencëtarët po punojnë pa pushim për krijimin e një vaksine. Teksa një përpjekje e madhe...

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT