E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

cojne

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit

Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë...

Debati/ Salianji: Në protestë pa mandat. Hyseni: Prej veshi do iu cojnë të votoni…

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, deklaroi se deputetët...

United bën përmbysjen e madhe, ‘Djajtë’ çojnë në ‘djall’ Newcastle (Video)

Manchester United ka marrë një fitore të “çmendur” me përmbysje përballë Neëcasle United, e cila përfundoi në rezultatin 3-2. Të besuarit e Jose Mourinhos...

Kur çojnë diktaturën në muze dhe e ruajnë si relike të çmuar

Nisma e një grupi intelektualësh me fokus dekomunistizimin e shoqërisë është jo pak befasuese. Dhe surprizuese! Jo sepse nismës, të paktën nga ato që...

Vrasja e Ivanoviç/Trondit gazetari serb: Gjurmët të çojnë në zyrën e Gjuriçit

Gazetari serb, Stefan Cvetkoviç që pretendon se po merret me hetimin për vrasjen e Oliver Ivanoviçit, ka thënë se lidhjet për këtë rast çojnë...

Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të...

Taksa në Rrugën e Kombit, “që do e paguajmë dy herë”. Juristët: Qytetarët mund ta çojnë në Gjykatë

Tarifat e larta që kanë nisur të testohen në rrugën e Kombit 5 euro për veturat dhe 22.5 euro për kamionët mund të anikimohen...

Emigrantët dërgojnë para, por a mund të çojnë dije në shtëpitë e tyre?

Nga Ronit Avni, “We Forum”/Është një historike klasike emigrantësh:një sipërmarrëse e re largohet nga shtëpia, në kërkim të mundësive të reja. Ajo shkon në një...

Tre shtetet që po çojnë botën drejt humnerës

Ekspertët e sigurisë janë rrallë optimistë, raportet për sigurinë rrallë janë optimiste. Kjo vlen edhe për Raportin e ri për Sigurinë. Titulli është “Deri...

Tatimet çojnë në Prokurori 54 raste, 72 në hetim. Dëmi 4 mld lekë

Drejtoria e Hetimit Tatimor, në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve dhe strukturat në varësi të saj, në zbatim të Planit të Masave në kuadër...

Të fundit

Rama nuk ia përton Bylykbashit: Zot i madh se gjynah, ky popull çfarë nuk dëgjon

Kryeministri Rama, në një intervistë për gazetën italiane "Gazzetta Dello Sport", tha se ishte arrestuar njëherë në Bolonja, pasi u revoltua ndaj një polic....

U infektua me COVID-19, humb jetën mësuesi grek i shkollës private në Korçë

Mësuesi grek që jepte mësim në shkollën private “Omiros” në Korçë, i cili u konfirmua me koronavirus disa javë më parë ka ndërruar jetë. Mësohet...

Rëndohet bilanci nga COVID-19 në Shqipëri/ 18 raste të reja brenda 24 orëve

Për fat të keq, është shtuar bilanci negativ si pasojë e koronavirusit në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka ndërruar jetë një pacient...

Arrestimi i Ramës/ Bylykbashi: Kryeministri të sqarojë të vërtetën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka reaguar me anë të një statusi në Facebook pasi kryeministri Edi Rama rrëfeu për mediat italiane se...

Përgjysmohen pagat e deputetëve/Ruçi u dërgon letër krerëve të institucioneve

Ditën e sotme u zhvillua një mbledhje e posaçme e Byrosë së Kuvendit të Shqipërisë, ku u vendos që paga e deputetëve të përgjysmohej...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT