E diel, 22 Maj, 2022
15.5 C
Tirana

Etiketa

cigaret

Rriten çmimet e cigareve, ja sa do kushtojnë paketat

Çmimet e paketave të cigareve u rriten me 10 lekë në fillim të janarit. Burimet nga tregu i furnizimit me shumicë pohuan se, shkak...

Pr/ligji, cigaret nuk do shiten më kudo

Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Shëndetësisë me...

Skandali/ Mësuesja përdhunonte nxënësin dhe i fikte cigaret në trup

Skandalet seksuale me të mitur menjëherë marrin vëmendjen e opinionit publik. Skandalet janë akoma më të forta kur janë në marrëdhënie ndërvarësie si ajo...

Kim Jong-un refuzoi cigaret në bisedimet e paqes

Kim Jong-un konfirmoi se i kishte shijuar një gotë gjatë takimit historik me Moon Jae-in, por ishte refuzimi i tij për të hequr dorë...

Cigaret elektronike s’ju ndihmojnë të lini duhanin

Cigaret elektronike vazhdojnë të paraqiten në titujt kryesorë për arsyet e gabuara. Pavarësisht dëshmive për efektet e tyre negative, mbrojtësit e “avulluesve” pretendojnë se...

Rritet çmimi i cigareve, 40 lekë më shumë për një paketë

Në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve u zhvillua një takim konsultativ me një përfaqësi të furnizuesve kryesorë të cigareve në vend. Fokusi i bisedimeve...

Skandali me cigaret kontrabandë, dorëhiqet drejtori në Portin e Durrësit

Drejtori i Drejtorisë Operacionale në portin e Durrësit ka dhënë dorëheqje  një ditë pas skandalit me kontrabandimin e cigareve në këtë port. Drejtori Fatjon Sulaj...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...