E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

çfarë

Zbardhet autopsia e Michael Jackson: Çfarë u zbulua në kokën e yllit të pop-it

Mbreti i muzikës pop, Michael Jackson, ka qenë plotësisht tullac dhe në kokë prej vitesh mbante paruke për të maskuar faktin tronditës. Kjo bëhet...

Tërmet Peçi takim elektoral në kishë, çfarë u premton fshatarëve

Kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi, i cili kandidon për një mandat tjetër në radhët e Partisë Socialiste ka organizuar një takim të...

Saimir Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, çfarë pritet të kërkojë

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është paraqitur mëngjesin e sotëm në seancën e parë që do të mbahet te Gjykata e Krimeve të Rënda....

30 qershori/ Rama publikon videon, çfarë ndëshkimesh i presin ata që pengojnë zgjedhjet

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur duke publikuar një video ku informon qytetarët lidhur me masat që do të merren ndaj...

E fundit/ Arrestohet Michel Platini, ja për çfarë akuzohet

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini është arrestuar nga forcat policore në Francë mëngjesin e sotëm. Prej vitesh ai ishte pala e akuzuar për një...

“Ishte çnjerëzore”, Suarez flet për kafshimin: Ja çfarë i thashë bashkëshortes

Luis Suarez ka folur përsëri në lidhje me incidentin e ndodhur me mbrojtësin italian Giorgio Chiellinin në Botërorin e Brazilit. Ylli uruguaian i Barcelonws...

Klithma e lot, çfarë ndodhi pak pas aksidentit tragjik të familjes Bibaj (Video)

Në orët e para të mëngjesit të ditës së diel, në hyrje të Tiranës një aksident tragjik mori jetën e dy prindërve dhe njërës...

Kur një komedian zgjidhet president, shikoni çfarë bën Zelenski (Video)

Presidenti ukrainas, komediani Volodimir Zelenski, vazhdon të tërheqë vëmendjen me shfaqjet e tij të pazakonta. Këtë herë, televizioni në Donbass publikoi një video kur...

“Çfarë ndodh pas 30 qershorit”, Rama: Ja pse kanë frikë Berisha, Meta, Basha dhe Kryemadhi

Kryeministri Edi Rama vazhdoi edhe sot takimet elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit. Nga Maliqi ku prezantoi kandidatin e PS, Gëzim Topçiun, i cili...

Vrasja e kreut të Njësisë Kotë/ Gjykata merr vendimin, çfarë thanë në gjyq tre autorët

Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për tre shtetasit e arrestuar për ngjarjen e ndodhur...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...