E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Çapja

“Mu ngul hekuri në shpatull”, dëshmia e parë e Ardian Çapjas nga spitali

Ardian Çapja i cili ndodhet i shtruar në spitalin e Traumës vijon të mohojë faktin se ai ka rënë pre e një atentati. Në një...

Veshur me kominoshe si punëtor, njerëzit e Çapjas nuk e kapën dot

Ardian Çapja, koka e familjes dhe pronari i një sërë bizneseve në Elbasan, ka rënë pre për herë të tretë e një atentati, ku...

Policia jep detaje për operacionin në Elbasan, si u kapën pjesëtarët e fisit Çapja

Policia e Shtetit në një konferencë për shtyp ka dhënë detaje mbi operacionin “KRASTA”, kryer ditën e sotme Mësohet se disa pjesëtarë të fisit Çapja...

VIDEO/Elbasan, dy “të fortët” e fisit Çapja në pranga, si u kap mat ‘klienti’

Policia e Elbasanit ka dhënë detaje për operacionin e ndërmarrë gjatë ditës së sotme në Elbasan. Enver Çapja, 57 vjeç dhe Naim Gjarri, 38 vjeç,...

Përplasja Çapja-Mema/Djali i oficerit: Ja kush më vrau babanë me 7 plumba, Llalla mbështeti…

Flet për të parën herë, Elton Mema, djali i Fadil Memës, ish-oficerit shqiptar të vrarë me 7 plumba mesnatën e 13 marsit të vitit...

Fiset Çapja dhe Çela sundojnë Elbasanin, Xhafaj ka dy fjalë për ta

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka folur pas takimit të sotëm të mbajtur në Elbasan, ku u prezantua para drejtuesve të policisë platformën e...

Një ditë pas atentatit që i shpëtoi Çapja, gjendjet tjetër makinë e djegur në Elbasan

Gjendet një automjet i djegur në lagjen Kala të Elbasanit. Mjeti është pa targa dhe dyshohet të jetë djegur qëllimisht. Një ditë më parë,...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...