E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

Cakaj

COVID-19/ Cakaj shkon në Romë për të kthyer 120 shqiptarë në atdhe

Ditën e sotme ka nisur operacioni për riatdhesimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë vendit, për shkak të situatës që krijoi pandemia e COVID-19, me...

Cakaj: Përparimi i Shqipërisë në rrugëtimin evropian është i mundur

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka falenderuar publikisht vendet anëtare të BE-së për dritën jeshile për fillimin e bisedimeve për anëtarësim si dhe për...

Cakaj: Shqipëria, e gatshme të nisë zhbërjen e kufirit me Kosovën

Shqipëria është e gatshme të zhbëjë kufirin me Kosovën, ka deklaruar sot në Prishtinë, ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i...

Cakaj nis vizitën zyrtare në Kosovë, takohet me Konjufcën

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj aktualisht ndodhet në Kosovë ku po zhvillon vizitën e tij të parë zyrtare,...

Cakaj takim me ambasadoren e re amerikane

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka pritur në një takim Ambasadoren e re të SHBA-së në Shqipëri, Yuri...

Proceset euroatlantike/ Cakaj: Roli i shqiptarëve është i patjetërsueshëm

Nën kujdesin e Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe me iniciativë personale të Ministrit në Detyrë, Gent Cakaj, u zhvillua në Tiranë...

Cakaj: Shqipëria i qëndron vendosmërisht angazhimeve të saj

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve aleate që u...

‘Refuzimi Kosovës’ Cakaj i tregon UNESCO-s fushatën e ‘pistë’ të Serbisë

Ministri Jashtëm i Shqipërisë, Genc Cakaj ka treguar qëndrimin e tij publikisht mbi refuzimin e Kosovës në Unesco. Në fjalën e tij, ai ka treguar...

Cakaj në Paris, bën një tjetër kërkesë për Kosovën

Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi...

Cakaj lobon për Kosovën, ja çfarë kërkon ai

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj kërkon anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës. Ai ka marrë pjesë në aktivitetin e zhvilluar...

Të fundit

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...

31 Maji erdhi/ A do përfundojë sot Reforma Zgjedhore

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim deklaroi para pak ditësh se brenda 31 Majit duhet të përfundojë Reforma Zgjedhore. Ndërkohë sot në orën 17:00,...

Koronavirusi/ Mesazhi i rëndësishëm i Papa Françeskut

Në fjalimin e tij të parë nga dritarja e Bazilikës së Shen Pjetrit, pas 3 muaj izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit, Kreu...
WhatsApp KONTAKTO TT