E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Bujar Spahiu

Muaji i Ramazanit në kohën e koronavirusit/ Spahiu tregon se çfarë shkruhet në Kuran për pandemitë

Kreu i komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu ka folur në lidhje me muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili këtë vit i ka...

Nis Ramazani, kreu i KMSH-së: Ndihmoni familjet në nevojë (VIDEO)

Sot është dita e parë e Muajit të Ramazanit. Në mbarë botën, besimtarët kanë uruar nisjen e muajit të shenjtë, pasi këtë vit agjërimi...

“E lusim Zotin të na bëjë solidarë dhe të dashur me njëri-tjetrin”, mesazhi i kreut të KMSH-së

Komuniteti Mysliman në Shqipëri, i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve, që të qëndrojnë në shtëpi dhe të shmangin kontaktet. Kreu i Komunitetit Mysliman, Bujar...

Sot Kurban Bajrami, pamje nga falja e besimtarëve myslimanë në Tiranë

Mijëra besimtarë myslimanë falën në orën 07:00 të mëngjesit të sotëm namazin e Kurban Bajramit. Ata janë mbledhur në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, teksa...

Bujar Spahiu zgjidhet kreu i KMSH-së

Nënkryetari i deritanishëm i KMSH-së, Bujar Spahiu është zgjedhur kreu i ri i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, teksa ka siguruar 59 vota, nga 87...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...