E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

budina

Vëllezërit Budina me COVID-19, reagon Grida Duma

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma ishte e ftuar pasditen e sotme në emisionin “Kjo Javë” në “News 24”, ku komentoi ndër të tjera infektimin...

Teatri/ SPAK nis zyrtarisht hetimet, caktohet prokurori

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion ka nisur zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar. Po kështu është caktuar prokurori i çështjes, Ervin Kondili, raporton shqiptarja.com....

Protesta për Teatrin, çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Tiranë, nisi sot pasdite një protestë e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, një ditë pasi autoritetet ndërhynë me forcë për shembjen...

Budina: Me prishjen e Teatrit, u vranë ëndrrat e njerëzve

Aktori i njohur Edmond Budina ka komentuar shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një prononcim për “abcnews”, Budina deklaroi se me rënien e kësaj godine “vriten...

Teatri/ Regjisori Budina i përgjigjet ashpër Soreca-s: Nuk është e politizuar situata

Regjisori i njohur Robert Budina së fundmi i është kundërpërgjigjur deklaratës së ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca. Ky i fundit theksoi...

Policia rrethon Teatrin Kombëtar, merret zvarrë regjisori Budina (foto)

Forca të shumta policie kanë rrethuar Teatrin Kombëtar në orët e para të ditës, ndërsa kanë nisur aksionin për prishjen e tij. Pavarësisht pranisë së...

Të fundit

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...

“Ju lutem dëgjojeni këtë mesazh”, Manastirliu publikon videon pas rritjes së të infektuarve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndarë me ndjekësit një tjetër video ndërgjegjësuese, lidhur me zbatueshmërinë e masave ndaj koronavirusit vdekjeprurës. Në mesashin sensibilizues,...

Tirana drejt titullit kampion, ja të gjitha variantet sesi bardheblutë të fitojnë të “25”-ën

Populli bardheblu është gati për të festuar titullin kampion. Ama fakt është që matematika ka opsione pa fund, edhe pse Tirana mund të triumfojë...

Tentuan ringjalljen, zbardhen pamjet brenda shtëpisë në Kombinat (VIDEO)

Historia rrëqethëse e nënës së bashku me të dy bijat që u vetëflijuan, bërën xhiron e mediave të huaja. Një ngjarje makabre e cila...