E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

braktiset

“Ishte i nxirë nga mosushqyerja”, Braktiset foshnja te dera e fshatit SOS (foto)

Fotoja e një foshnjeje të braktisur në fshatin SOS, u bë kryefjala e rrjeteve sociale gjatë ditës së djeshme, në vendin tonë. Lajmi u bë...

Trump “braktiset” nga Sekretarja e Sigurisë Kombëtare

Sekretarja amerikane e Sigurisë Kombëtare, Kirstjen Nielsen, e cila zbatoi disa nga politikat kontradiktore të presidentit amerikan Donald Trump lidhur me kufijtë, ka dhënë...

Kriza politike, PE shuplakë opozitës: Braktisët votuesit tuaj

Kryetarja e Delegacionit të PE në Komisionin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, Monica Macovei ka kundërshtuar ashpër qëndrimin e opozitës, ndërsa ka deklaruar se “Shqipëria...

Shifrat e frikshme/ Shqipëria braktiset nga mjekët, Gjermania po i “josh” çdo ditë

Joana Bocaj është 25 vjeç. Ajo është një infermiere në qytetin e Vlorës në Shqipërinë jugore. Por ajo shpreson se nuk do të punojë...

LSI braktiset nga 4 anëtar të këshillit bashkiak Vlorë

Katër anëtarë të LSI-së në këshillin bashkiak të Vlorës, i janë bashkuar mazhorances socialiste. Anëtarët kanë dalë sot para mediave duke deklaruar largimin nga...

Shkëlqen Messi dhe dominon Barcelona, por “Camp Nou” po braktiset

Edhe pse Barcelona është duke kaluar një formë mjaft të mirë, duke qëndruar në majë të tabelës dhe duke dhuruar spektakël në fushë, tifozët...

Pas akuzave për ngacmim seksual, regjizori braktiset nga kolegët

Pas deklaratave të vajzës së tij të adoptuar, Dylan Farrow, e cila akuzoi publikisht Woody Allen se ka abuzuar me të në moshën 7...

Shqipëria braktiset nga investitorët, ekonomia në pikiatë

Ekonomia shqiptare është ngadalësuar në tremujorin e vitit në  3,5 nga 4,1 në tremujorin e parë dhe 4 për qind në të dytin. Kjo...

Toka e shqiponjave braktiset nga rinia, Gjermania ia bën dhuratë Francës

Shqipëria është vendi i parë i origjinës së sigurt të azilkërkuesve në Francë për vitin 2017. Por, pse shqiptarët ikin nga ky vend që...

Rritet interesi i qytetarëve për shfaqjet kulturore, “braktiset” Biblioteka Kombëtare

Rritet interesi i shqiptarëve për shfaqjet kulturore. Edhe pse numri i shfaqjeve kulturore në tremujorin e tretë të 2017 është thuajse i njëjtë me ato...

Të fundit

Dita më e zezë që nga shpërthimi i koronavirusit, bilanci tragjik në Spanjë

Spanja shënon sot ditën e saj më të zezë që nga shpërthimi i koronavirusit. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

Çudira në kohë koronavirusi, s’do ta besoni çfarë vendimi shokues ka marrë presidenti i Filipineve

Në Indi para disa ditësh, autoritetet kanë goditur me shkop të gjithë ata që kanë dalë në rrugë dhe kanë shkelur rregullin e izolimit....

Ndryshim planesh për Hysajn, tashmë refuzon propozimin e Napolit për rinovimin e kontratës

Fakti se Elseid Hysaj dhe menaxheri i tij Giuffredi, duan të largohen nga Napoli tashmë nuk është më një sekret. Por, dukej se mbrojtësi...

Koronavirus: Princi Charles dhe mesazhi i shpresës për kombin

Princi Charles, në një fjalim para kombit, foli për herë të parë për pozitivitetin ndaj koronavirusit dhe përvojën e tij, të cilën ai e...

Bilanci/ Rritet numri i fëmijëve të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dha përditësimin e situatës nga koronavirusi për ditën e sotme, ku u njoftua se ishte rritur numri i fëmijëve të infektuar. Sipas...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT