E shtunë, 21 Maj, 2022
17.5 C
Tirana

Etiketa

blendi gonxhe

Transporti urban/Operatorët: S’mund ta nxjerrë nga kriza sektorin

Paketa e rezistencës sociale ndaj pasojave të krizës do të mbështesë me fondin 5 mln USD sektorin e transportit. Fondi do të përdoret për...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...

Gonxhe: Më 31 maj rihapet kolaudimi

Drejtori i Përgjithshëm i DPSHTRR, Blendi Gonxhe ka sqaruar qytetarët lidhur me kontrollin teknik të automjeteve. I ftuar në rubrikën ''Opinion'' në ''News 24'',...

Ndryshimet në Kodin Rrugor/ A do të paguhen taksat bashkë me kolaudimin?

Ndryshimet ligjore për kontrollin e automjeteve, apo siç njihet, kolaudimin, kanë sjellë pyetje të ndryshme mes përdoruesve. Një nga shqetësimet e përdoruesve të mjeteve...

Kolaudimi/ Gonxhe: Kemi “listë të zezë” për makinat e parregullta

“Kemi ‘listë të zezë’ për mjetet e parregullta”. Kështu deklaroi  Drejtori i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, i ftuar mëngjesin e së mërkurës...

”Më bëri bllok”/ Biznesmeni publikon mesazhet me Blendi Gonxhen

Biznesmeni Erion Mane, i është drejtuar Presidentit të Republikës, Ilir Meta për vështirësitë që i janë krijuar nga shteti për biznesin e tij për...

E ‘masakruan’ pas deklaratës për fëmijën në Kakavijë, Blendi Gonxhe paditet në SPAK (VIDEO)

“Nisma Thurje” ka dorëzuar në SPAK, një padi ndaj kreut të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Disa nga akuzat që përmend "Nisma Thurje” në dosjen...

“Blendi Gonxhe të dorëhiqet”, PD: Mori mbi 220 milion lekë nga qeveria

PD denoncon publikisht drejtorin e Transportit Rrugor të Shqipërisë, Blendi Gonxhe, se është paguar mbi 220 milionë lekë nga qeveria për kompaninë e tij...

Rregullat e reja të transportit urban/Hiqet faturinoja, s’do rritet bileta

Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhja, duke iu referuar zërave për rritje të çmimit të biletës, e ka hedhur poshtë këtë si mundësi. Në një...

‘Xhamat e pasëm mund të errësohen’/ Drejtoria e Transportit Rrugor na njeh me rregullat e reja

Policia e Tiranës njoftoi ditën e djeshme se 97 drejtues automjetesh u proceduan për shkak të xhamave të errët. Ndërkohë, Drejtoria e Përgjithshme e Transportit...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...