E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Etiketa

besim

Mitet e rreme, mashtrimet dhe besimet popullore

Legjenda urbane dhe besime popullore. Ka nga ata që janë skeptikë, dhe të tjerë që i besojnë. Ndërkohë nga ata që i mohojnë, apo...

Gara për kreun, Shehaj: PD gaboi, duhet të fitojmë besimin e shqiptarëve

Në Shqipëri, kandidati për kreun e Partisë Demokratike Agron Shehaj thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se kjo parti bëri disa gabime...

Nënë Tereza: Nga mrekullitë si shenjtore, tek kriza e besimit në Zot

Nënë Tereza njihet për punën e saj misionare në ndihmë të së varfërve. Ajo ishte një murgeshë katolike e devotshme, misioni i së cilës...

Sondazhi: Besim i ulët i qytetarëve ndaj gjithë institucioneve shtetërore

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi sot në Tiranë Sondazhin e Opinionit Publik mbi Besimin në Qeverisje. Sondazhi zbuloi një besim të ulët dhe në...

Besimi tek Presidenti Putin bie në nivelin më të ulët në gjashtë vjet

Besimi i rusëve tek Presidenti Vladimir Putin ka rënë në nivelin më të ulët të gjashtë viteve të fundit, megjithëse miratimi i tij në...

Besim dhe skepticizëm për hapjen e negociatave

Besimi se Këshilli Europian do të hapë negociatat e anëtarësimit në BE me Shqipërinë shoqërohet me skepticizëm dhe pasiguri nga analistë e studiues në...

Bota i beson më shumë Vladimir Putinit sesa Donald Trumpit

Nga Krishnadev Calamur “The Atlantic”/ Dihet se deri më tani presidenti amerikan Donald Trump, nuk është popullor në Europë:Ai e tërhoqi vendin e tij...

UEFA nuk ka ‘besim’, kontroll ‘blic’ në zyrat e FSHF-së

Tirana ishte skuadra që u ndëshkua për sezonin 2016/17 të Europa League nga ekipet shqiptarë që morën pjesë në këtë kompeticion, për shkak se...

Lopetegui nuk ka besim, një yll tjetër pranë largimit nga Reali

Pas largimit të Zinedine Zidane situata tek real Madrid nuk ka qenë më e njëjtë, lojtarët nuk janë dukur të lumtur nën drejtimin e...

Gjyqtari Besim Trezhnjeva gjunjëzohet para drejtësisë, KPA lë në fuqi vendimin e KPK-së

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e gjyqtarit të gjykatës së Durrësit,...

Të fundit

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...

Aksident në Divjakë, motori përplas për vdekje 85-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjisruar pasditen e sotme në vendin e njohur si Kthesa e Gungasit, në aksin rrugor...

Euro nuk ndal rënien, në treg ka shumë valutë nga turistët dhe hyrjet informale

Monedha e përbashkët ka shënuar rënie të vazhdueshme në tregun e brendshëm gjatë ditëve të fundit. Të premten, një euro u këmbye me 122.19...