E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Behgjet Pacolli

Dhuroi 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti, Meta pret Behgjet Pacollin

Ditën e sotme, presidenti Ilir Meta ka pritur në zyrën e tij Zëvendëskryeministrin e Kosovës, Behgjet Pacolli. Meta ka publikuar një foto nga takimi me...

FOTO/ Pacolli tregon si do të jenë banesat që do të ndërtohen në Thumanë

Zv.kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ka bërë me dije se ka përfunduar projekti i banesave që do të ndërtohen për të prekurit nga tërmeti...

Tërmeti/ Behgjet Pacolli: Do të bëj një pallat për 3 muaj

Zv/ kryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli shoqëroi kryeministrin Edi Rama sot në Krujë dhe Thumanë, ku vizitoi familjet e prekura nga tërmeti. Pacolli ndër të...

Vajza e Behgjet Pacollit ndjek shembullin e babait, ja ndihma për Shqipërinë

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli ishte ndër të parët që dhuroi shumën e 1 milion eurove për të...

Behgjet Pacolli ‘hap’ thesin. 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti

“Do të dhuroj 1 milion euro për rindërtimin e banesave në zonat e prekura nga tërmeti”. Kështu ka deklaruar ditën e sotme Ministri i...

FOTO/ Refuzohet mega-projekti turistik i ish-presidentit të Kosovës në Divjakë

Komiteti i Investimeve Strategjike ka njoftuar se ka refuzuar dhënien e lejes për realizimin e një mega-projekti turistik në Divjakë. Sipas këtij Komiteti, projekti i...

Behgjet Pacolli: Partia ime ka rënë për shkak të sinqeritetit tim

Kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Behgjet Pacolli mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Pressing”...

Dikur azilkërkuese, një tjetër shqiptare merr post të rëndësishëm në Suedi

Pas Alba Kokalarit, e cila mori mandatin si eurodeputete e Suedisë, një tjetër shqiptare ka marrë një post të rëndësishëm. Bëhet fjalë për 33-vjeçaren...

Sulmohet autobusi me kosovarë në Serbi, Pacolli i kërkon BE-së që të reagojë

Ministri në dorëheqje i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të reagojë për sulmin mbi...

Dua Lipa ‘ndezi’ vendin, Pacolli: Faleminderit për promovimin e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka falënderuar publikisht këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa për provimin që i bën shtetit të Kosovës. “Faleminderit...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...