E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

be

Dikur ishte frika, sot vota blihet me para të thata

Fred Abrahams/Shqiptarët do të shkojnë në votime të dielën për zgjedhjet parlamentare – vota e nëntë kombëtare që kur pluralizmi politik u bë legal...

Kukan në krye të Misionit Mbikëqyrës të BE-së për zgjedhjet në Shqipëri

Europarlamentari, Eduard  Kukan do të jetë në krye të Misionit Mbikëqyrës të BE-së për zgjedhjet e 25 qershorit në Shqipëri. Lajmin e ka konfirmuar vet...

Mogerini: Ballkani problematik, por me potencial të madh

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federika Mogerini, ka folur për sfidat e BE-së, sidomos pas vendimit të...

Punësimi në BE; Qindra mijëra vende të lira pa eksperiencë dhe arsim të detyruar

Bashkimi Evropian ofron pothuajse 1 milion e gjysmë vende pune, për të cilat mund të aplikojnë jo vetëm shtetasit nga vendet e unionit, por...

Maqedoni, Zaev dhe Çavushogllu: Anëtarësimi në NATO dhe BE, perspektivë e qeverisë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, gjatë ditës së sotme ka pritur ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavushogllu. Në takim është theksuar përcaktimi...

BE; 175 mijë euro me projektin “Europa për Qytetarët” – Ja si aplikohet

 175 mijë euro është vlera e programit të BE-së, i quajtur “Evropa për Qytetarët”. Ky program fton strukturat e qeverisjes lokale, agjencitë qeveritare dhe...

LSI “qahet” tek ambasadorët: Task-Forca po na ndëshkon padrejtësisht

Funksionarë të LSI-së kanë zhvilluar sot një takim me përfaqësues të trupit diplomatik të BE-së, SHBA-ve dhe OSBE-së  në Tiranë, me qëllim informimin mbi...

BE – Nga nesër, lamtumirë “Roaming”, tani kemi “free Wi-Fi”

Qytetarët që do udhëtojnë në vendet e BE-së, nga nesër nuk do të kenë nevojë për të aktivizuar paketat roaming, pasi do të ofrohet...

Vëzhguesit e BE-së për Kosovën: Zgjedhjet ishin të qeta, por me shumë mangësi

Për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, mund të thuhet lehtë se ishin të qeta. Kjo u pa ditën e votimit por mangësitë mundet që...

BE mirëpret Britaninë e Madhe nëse heqë dorë nga Brexit

Britania e Madhe do të jetë e mirëpritur në Bashkimin Evropian nëse vendos të heqë dorë nga Brexit, deklaroi ministri gjerman i Financave, Wolfgang...

Të fundit

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here...

Horoskopi, 27 maj 2020

Dashi Mund të ketë pasur disa ndryshime pozitive në aftësinë tuaj për të fituar para dhe portofoli juaj mund të lëshojë një psherëtimë lehtësimi tani....

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...
WhatsApp KONTAKTO TT