E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

banka

Banka e Shqipërisë zbulon shkaqet e zhvlerësimit të euros

Forcimi i ndjeshëm i lekut karshi euros, nuk është pasojë e vetëm e politikave të Bankës së Shqipërisë dhe strategjisë së saj për të...

Vettingu/Policët s’do paguajnë në banka për dokumentet

Sipas Sindikatës së Policisë, qindra policë po enden nëpër zyrat e institucioneve për të marrë dokumentet që nevojiten për plotësimin e formularëve të vetingut. Por...

Ndihma ekonomike/Banka Botërore nxjerr blof Ramën: Përjashtuat të varfrit!

Përjashtimi i familjeve shqiptare nga skema e ndihmës ekonomike, rezulton se nuk është bërë mbi përllogaritje  objektive. Shumë familje të varfra janë përjashtuar nga...

Grabitja me armë zjarri në kryeqytet, policia jep detajet e para

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur ditën e hënë pranë Hipotekës. Sipas policisë mësohet se pre e grabitjes ka qenë filialin e Postës...

Shqiptarët s’kanë besim tek bankat, tërheqin 200 mln euro në 10 muaj

Tetori nuk rezulton të ketë qenë i mbarë për sistemin bankar. Jo vetëm kredia për ekonominë ka rënë, por edhe depozitat nuk janë rritur. Muaji...

Banka e Shqipërisë promovon vlerat e trashëgimisë kulturore në muzeun e saj

Banka e Shqipërisë do të prezantojë disa objekte etnografike, pjesë e koleksionit të saj, me qëllim promovimin e vlerave të trashëgimisë kulturore të popullit...

BSH: Rriten ndjeshëm veprimet bankare përmes internetit

Veprimet bankare përmes internetit janë rritur ndjeshëm, pasi vetëm në tremujorin e parë të këtij viti, numri i transaksioneve online arriti në mbi 162...

Grabitja e miliona eurove në bankë, Berisha: Autori është kandidat i PS-së

Ish-kryeministri Berisha ka akuzuar drejtpërdrejt kandidatin për deputet të PS-së, Safet Gjici për grabitjen e miliona eurove në një bankë. Më anë të një postimi...

G7 vëmendje të veçantë ndaj sulmeve kibernetike, rritet siguria

Sulmet kibernetike tashmë janë bërë një problem i madh ndërkombëtar. Shumë shtete kërkojnë që të kenë një mbrojtje sa më të mirë ndaj tyre....

Të fundit

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...