E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Avdullah Hoti

Rezultoi pozitiv me koronavirus, ja takimet që zhvilloi Hoti sot

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, konfirmoi sot se kishte rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Hoti tregoi se nuk kishte...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

“Në dy javët e ardhshme do të ketë shpërthim rastesh”, Hoti bën paralajmërimin e frikshëm

Kosova po kalon ditë të vështira me pandeminë. Ky vend po përballet me një fluks pacientësh të infektuar. Kryeministri Avdullah Hoti paralajmëron se numrat pritet...

Vuçiç: S’dimë asgjë për marrëveshjen përfundimtare me Kosovën

Në një konferencë për media në Beograd, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka lëshur një deklaratë të fortë pas qendrimit të mbajtur nga kryeministri...

Hoti jep garanci që s’do të ketë masë të izolimit për ata që kthehen nga Shqipëria

Një sërë reagimesh kanë ardhur nga qytetarët, biznesmenët dhe politikanët në lidhje me propozim-vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Qeverisë së Kosovës, për vendosjen...

“Kot shëtit në Bruksel”/ Haradinaj: Hoti s’e ka mbështetjen time për këtë formë dialogu

Kreu i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar edhe një herë kryeministrin Avdullah Hoti, lidhur me dialogun me Serbinë. Në një intervistë për gazetën...

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hot, deklaroi se dialogu po zhvillohet në Bruksel në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Ky proces i...

Hoti: Po them të vërtetën, s’ka asgjë prapa perdeve në dialog

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë edhe një herë para deputetëve se ajo çfarë ka thënë për dialogun, është vetëm e vërteta dhe...

Thaçi takon nesër kryeministrin Hoti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të zhvillojë ditën e nesërme një takim me kryeministrin, Avdullah Hoti. Sipas Express, takimi do të mbahet nesër në orën...

“Dialogu teknik ka përfunduar”, Hoti zbardh detaje të rëndësishme nga takimi në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zbardhur detaje nga takimi i dytë që do të zhvillohet sot në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, me...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet...

Do zëvendësojë Bora Zemanin? Romeo dhe Donald Veshaj në kafe me Xhemi Shehun

Pas përfundimit të programit “Treshat”, Romeo dhe Donald Veshaj po përgatiten për fillimin e një sezoni të ri televiziv. Pas largimit të Bora Zemanit...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...