E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

atentate

Atentatet mafioze në vend/ Meta: Të zbardhen menjëherë nga drejtësia

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e rëndë të shkaktuar nga krimi në vend, teksa në harkun kohor të...

Zogu I: Mbreti i shqiptarëve, i cili i mbijetoi 55 atentateve

Nga Annalisa Lo Monaco Zogu I, është ndoshta sundimtari më pak i njohur europian i shekullit XX, dhe pothuajse me siguri më ekstravaganti. Revista “Times”...

“As në 97-ën nuk ka pasur kaq krime”, Çollaku: Lleshaj i përkushtohet veç të pasmeve të Ramës

Në një javë kanë ndodhur pesë vrasje me armë zjarri. Pesë ekzekutime të cilat tronditën opinionin publik, . Esat Kotorri, Haxhi Baçinozi, Jurgen Kurti,...

Rikthehen atentatet në Vlorë/Makina hidhet në erë, drejtuesi humb gjymtyrët

Një makinë tip ‘Benz’ me targa AA703 është hedhur në erë, ndërsa ka qënë në lëvizje. Burimet paraprake bëjnë me dije se në mjet...

A u tentua realisht të asgjesohej Ramiz Alia në vitin 1983?

Ramiz Alia, i sapozgjedhur në funksionin e Kryetarit të Presidiumit të Kuvendit Popullor të Shqipërisë, ishte përzgjedhur nga Enver Hoxha si pasardhësi i tij...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...