E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

AstraZeneca

Viktima e parë me mpiksje gjaku/ Sllovakia pezullon dozat e para të AstraZeneca

Sllovakia pezulloi përdorimin e vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit, pasi një person i vaksinuar me këtë dozë, humbi jetën nga mpiksja e gjakut. Ministria e Shëndetësisë...

Britani: Mpiksjet e gjakut të lidhura me AstraZeneca, më të zakonshme te gratë

Rregullatori i mjekësisë në Britaninë e Madhe tha se kishte disa prova se mpiksjet e pazakonta të gjakut të lidhura me vaksinën COVID-19 të...

Australi/ Mori vaksinën AstraZeneca, vdes nga mpiksja e gjakut 48-vjeçarja

Australia ka regjistruar viktimën e parë nga mpiksja e gjakut, pas marrjes së vaksinës të prodhuar nga kompania AstraZeneca. 48-vjeçarja e cila mori dozën e...

Disa shtete e pezulluan, Merkel vaksinohet ditën e nesërme me AstraZeneca-n

Kancelarja gjermane Angel Merkel pritet të marrë ditën e premte, dozën e parë të vakinës anti-covid të prodhuar nga kompania AstraZeneca. Kancelarja pritet të jetë...

Edi Rama : Të shtunë e të diel mbërrijnë 90 800 vaksina AstraZeneca

Postimi i Ramës: TË SHTUNËN DHE TË DIELËN MBËRRIJNË 90 MIJË E 800 VAKSINA ASTRAZENECA💪     Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në vendet e para të...

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

Danimarka është vendi i parë në Evropë që ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës anti-covid të prodhuar nga kompania AstraZeneca, për shkak të rasteve me...

EMA rekomandon vaksinimin me Astrazeneca për të gjitha moshat

EMA sheh lidhje të mundshme mes vaksinës së AstraZenecas dhe trombozave, por rekomandon vaksinimin. Britania e Madhe vetë e kufizon vaksinën. Ndërsa pacientët e...

Britania këshillon kufizimin e vaksinës së AstraZeneca-s tek moshat nën 30 vjeç

Autoritetet britanike rekomanduan të mërkurën që vaksina e AstraZeneca-s kundër COVID-19-s të mos u jepet personave në moshë të rritur nën 30 vjeç, kur...

EMA rekomandon vaksinimin me Astrazeneca për të gjitha moshat

Agjencia Evropiane e Medikamenteve (EMA) sheh një lidhje të mundshme midis vaksinës së Astrazenecas kundër Covid-19 dhe trombozave shumë të rralla tek njerëzit e...

Britani e Madhe/ Vdesin 7 persona nga tromboza pasi u vaksinuan me AstraZeneca

Rregullatori mjekësor i Britanisë së Madhe tha të shtunën se nga 30 persona që pësuan mpiksje gjaku pasi morën vaksinën Oxford-AstraZeneca, 7 kanë humbur...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...